× Компания Каталог Новости Вакансии Профиль Производители Контакты Доставка Тех.поддержка

Готові платформи рішень Advantech - система ОЕЕ і FEMS

  • 20.11.2019
  • 184

Тема Індустрії 4.0 і промислового інтернету речей в даний час знаходиться на підйомі. Для застосування подібних рішень потрібен сильний промисловий базис, проте споживачам — власникам, менеджменту — важливіше розуміти які економічні або іміджеві переваги вони отримають.

Зниження витрат, конкурентна перевага в окремо взятій області, економія матеріалів і ресурсів — в результаті зниження собівартості — та підвищення доходу є найсильнішими мотиваторами для впровадження нових технологій.

платформи рішень Advantech, Advantech, Індустрія 4.0

Промислова автоматизація, традиційно закрите і консервативне середовище, зазвичай базується на пропрієтарних рішеннях невеликої кількості виробників - Siemens, Schneider, Beckoff, ABB і т.п. Використання рішень "все в одному", централізоване управління, відсутність зовнішнього доступу і можливостей для простого розширення функцій систем (особливо при взаємодії з користувачами) - цілком звична справа. Цей підхід очевидно має як свої переваги (стабільність, надійність, захист і т.п.), так і недоліки - неможливість ефективного розвитку, невідповідність очікуванням користувачів, швидко застаріваюча інфраструктура і обмежена сумісність з новими рішеннями.

Останнє особливо проявляється в порівнянні з традиційними ІТ системами. Тиск "старшого брата" наростає з кожним днем ​​- поширення хмарних технологій, повсюдне впровадження мобільних пристроїв, швидка реакція на умови, що змінюються і вимоги користувачів.

Промисловість 4.0 - підхід Компанії Advantech

Сучасні рішення і концепції (Індустрія 4.0 - промисловий інтернет речей, кіберфізичні системи, цифрові двійники) сприяють поступовому та більш прогресивному розвитку систем промислової автоматизації, а також  зближенню операційних (ОТ, рівень АСУ ТП) і інформаційних технологій (ІТ, верхній рівень, адміністративні системи , ERP і т.п.).

Промислові платформи IoT Advantech усувають розрив між OT та ІТ

Впровадження нових технологій для підприємств, що будуються або лише проектуються являє собою природний процес, який спирається на сучасне обладнання з відповідними можливостями для взаємодії на всіх рівнях. Вертикальна взаємодія компонентів системи передбачається вже на етапі проектування: закладаються відповідні комунікації і вибирається обладнання з необхідними характеристиками.

Але для багатьох існуючих підприємств такого бути не може, адже їх устаткування створювалося в ті часи, коли поняття connected просто не існувало. Однак ефективне управління, конкурентне середовище, зниження витрат вимагають сучасних можливостей як від нових підприємств, так і від створених багато років і десятиліть тому.

Часто на шляху до впровадження того чи іншого рішення стають не технічні проблеми, а цілком людські - страх перед новими технологіями, недовіра, нерозуміння наслідків, невірна оцінка ризиків і т.п.

Готові платформи рішень Advantech - ефективність машин і механізмів

Подолати подібні сумніви можна за допомогою невеликих, не надто витратних, але в той же час дуже наочних рішень. Системному інтегратору і замовнику дуже важливо розуміти, що швидше за все вони не перші стикаються з подібним завданням. Хтось колись вже робив подібне, і швидше за все ці рішення можна використовувати повторно. Дуже поширена помилка, що "ми зараз швидко напишемо і зберемо своє", загрожує невдачею через недооцінку ризиків і труднощів впровадження. Цілком ймовірно, що у підсумку постраждає замовник, системний інтегратор не доб'ється результату, бюджет буде витрачений і індустрія 4.0 з інтернетом речей будуть розглядатися як обман довірливих користувачів.

Звичайно, можна почати серйозний проект і запросити відомого і досвідченого системного інтегратора з великої п'ятірки промислової автоматизації - Siemens, Schneider і т.д.) Але мало хто з замовників готовий до очікуваного у такому випадку бюджету — окрім переваг і недоліків впровадження нових технологій важливо пам'ятати і про вартість початкового входу в проект.

У компанії Advantech є спосіб розвіяти сумніви - SRP, платформи готових рішень. В основі лежить концепція WISE-PaaS - платформа як сервіс. Компанія Advantech надає обладнання, хмарний сервіс та комунікаційні рішення. Основні переваги SRP - хороша масштабованість і як наслідок низька вартість входу для системного інтегратора / партнера. Можна спробувати рішення на одній, невеликій ділянці, верстаті, або цеху і потім поширити його на підприємство в цілому.

WISE-PaaS 3.0 від Advantech полегшує промислове спільне створення даних

Від системного інтегратора і зараз потрібна компетенція у вигляді розуміння технологічного процесу або завдання замовника, але вся низькорівнева робота з програмування, підбору обладнання та об'єднання цього в єдину систему вже пророблена.

На IIoT конференції в Києві 8 жовтня 2019 року компанія Advantech показувала два своїх рішення - OEE і FEMS, які входять в пакет iFactory SRP 2.0. Цей пакет розроблений для автоматизації підприємств і включає в себе наступні готові рішення:

  • Industry 4.0 Situation Room Dashboard - інформаційна панель для "ситуаційної кімнати" підприємства.
  • MES (Manufacturing Execution System) - система управління виробництвом. 
  • FEMS (Factory Energy Management System) - система контролю та управління енергоспоживанням підприємства.
  • OEE (Overall Equipment Effectiveness) - система оцінки використання обладнання.
  • Preventive maintenance - Система попереднього обслуговування обладнання підприємства.
  • AI-Enabled VIsion - Системи машинного зору на основі штучного інтелекту.

Всі пакети можуть працювати як в загальній системі управління підприємством, досягаючи максимальної ефективності, так і незалежно. Поетапне тестування і впровадження дає можливість оцінити результати, вчасно скоригувати цілі і зберегти бюджет на запланованому рівні.

Переваги Advantech WISE-PaaS і iFactory SRP лежать на поверхні - низький рівень входу (мінімальний бюджет) для системного інтегратора, немає необхідності в детальному і низькорівневому програмуванні, аналізу вирішених завдань і витрат у міру впровадження окремих компонентів.

 

Компании СЭА - 25 лет!

Компанія СЕА — офіційний дистриб'ютор Advantech на території України. Купити продукцію Advantech, дізнатися ціну і додаткову інформацію щодо обладнання для промислової автоматизації можна, звернувшись до центрального офісу Компанії СЕА за тел .: +38 (044) 291-00- 41, або написавши на e-mail: info@sea.com.ua.


Top