× Компания Каталог Новости Вакансии Профиль Производители Контакты Доставка Тех.поддержка

«Розумні міста», або Smart Cities = Happy Citizens

 • 20.03.2017
 • 2722

Ми з вами живемо в дивовижний час. Час, коли втілюється в життя те, про що говорили фантасти минулих десятиліть.

Для нас вже немає нічого незвичайного в «розумному телефоні», «розумному пилососі», «розумному автомобілі», «розумному будинку»: смартфони і роботи-пилососи вже стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, дедалі популярнішими стають системи автоматизації житлових будівель, активно ведеться розробка безпілотних автомобілів. З високою часткою впевненості можна заявити, що наступною ланкою процесу «smart-изації» стане «розумне місто», адже практично всі великі агломерації так чи інакше замислюються про автоматизацію процесів управління міським господарством.

 

Місто-казка, місто-мрія

Що ж являє собою «розумне місто», Smart city? По суті це універсальна комплексна система інформаційної підтримки, яка виконує дві основні функції:

 • Забезпечує ключовою інформацією всі рівні міської виконавчої влади
 • Надає інтерфейси зворотного зв'язку, через які виконавча влада може впливати на певні сфери міського життя, що потрапляють в зону її відповідальності

smart city

У чому її користь?

По-перше, реалізація цієї концепції однозначно підвищує якість життя населення регіону, або, як це зараз стало модно називати, life quality experience. По-друге, це зниження витрат на експлуатацію інфраструктури за рахунок автоматизації рутинних процесів з управління міським господарством і створення засобів об'єктивного контролю за роботою міських служб. У нинішніх жорстких економічних умовах, що супроводжуються скороченням кількості грошей, в тому числі і в сферах ЖКГ, оптимізація поточних процесів - чи не найпопулярніше рішення.

Ключовою сполучною ланкою «розумного міста» є певний операційний центр, який акумулює в собі інформацію від нижчих систем і є високорівневим агрегатором керуючих впливів. Наступний рівень за центральною консоллю - рівень конкретних областей міського господарства, в кожній з яких стоять свої завдання і свої показники ефективності зі своєю специфікою. І в зв'язку з цим кожна така область управляється окремим додатком. Наприклад, додаток по «розумному управління міським освітленням», який дозволяє задавати з центральної консолі загальну політику управління світлом в місті і оптимізувати витрати на електрику і операційну підтримку освітлення. Або система «розумного управління житлово-комунальним господарством», яка стежить за станом різних ділянок ЖКГ і може ефективно реагувати на збої в окремих своїх частинах, а також прогнозувати потенційні проблеми на основі аналізу зібраних з датчиків даних.

Всі ці відокремлені системи ( «розумне світло», «розумне ЖКГ», «розумні системи управління трафіком», «розумні будинки», «розумна медицина» і т.д.) зводяться в єдину центральну консоль управління містом - такий собі «міський мозок» , який обробляє отриману інформацію: фільтрує, сортує, агрегує і аналізує. Результати цієї обробки виводяться на загальноміський "dashboard", що відображає поточний стан міських систем, - свого роду панель управління міського начальника.

Якщо на центральній панелі спостерігаються якісь проблеми, то відповідальні особи можуть перейти в конкретну систему управління областю міського господарства прямо з панелі і оперативно розібратися в деталях того, що відбувається, вжити адекватних заходів.

 

City as a service

Крім моніторингу міських систем і комунікацій, «розумне місто» покликане змінити в кращу сторону ще один ключовий аспект міського життя - процес взаємодії влади і громадянина. Якщо раніше кожна область міського господарства була практично суверенною і управлялася відносно незалежно від інших (зі своїми стандартами, правилами, процедурами), то «розумне місто» в своїй ідеальній реалізації повинно надати громадянину доступ до міських сервісів через єдиний інтерфейс, до якого були б застосовні загальні правила взаємодії зі зрозумілими індикаторами якості та зрозумілими принципами роботи. Фактично це повинна бути реалізація ідеї «Місто як сервіс», що дає громадянину максимально швидкий і зручний спосіб зворотньої взаємодії з міською інфраструктурою.

smart city

Технологічний базис

Природно, для втілення цієї концепції в життя необхідна низка технологій і побудованих на базі цих технологій рішень, що дозволяють реалізувати «розумне місто» з технічної точки зору.

 

Можна виділити чотири базових елементи в технологічній структурі «розумного міста», а саме:

 • Інтернет речей, технологічна концепція якого дозволяє збирати потрібну інформацію від об'єктів і забезпечує зворотній зв'язок з ними
 • Інфраструктуру передачі даних, яка б пов'язала додатки з об'єктами міської інфраструктури
 • Системи аналізу даних, що дозволяють отримати з великого обсягу даних корисну інформацію
 • Систему агрегації і уніфікації даних, покликану впорядкувати і синхронізувати величезні потоки даних

По функціях інтернету речей та інфраструктури передачі даних все більш-менш зрозуміло, а ось про присутність платформ обробки даних в описаному технологічному базисі скажімо окремо.

Очевидно, що інформаційний потік в системах «розумного міста» величезний і велика частина інформації фактично дублюється, а то і зовсім не є цінною. І системи роботи з даними відіграють найважливішу роль: потрібно правильно відфільтрувати і кластеризувати дані, проаналізувати і виявити залежності - від цього залежить коректність прогнозу і точність реакції на виникаючі події.

Мабуть, буде справедливо сказати, що саме в цих системах і укладено «розум розумного міста», його «мозковий центр». І звичайно, «розумне місто» неможливе без «розумних людей» - експертів з достатнім для ефективного використання систем рівнем знань і навичок.

 

З 2007 року Компанія СЕА є виробником і інтегратором сучасного та енергоефективного обладнання та автоматизованих систем моніторингу для інфраструктури сучасного міста на базі ресурсів стільникового зв'язку GSM.

Дорожній рух і транспорт

 • Модернізація і будівництво нових світлофорних об'єктів з використанням LED світлофорів і ін. технічних засобів управління дорожнім рухом власного виробництва. Реалізовані проекти в Україні - більш, ніж в 20 містах, зокрема і в таких обласних центрах як: Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Луцьк та багатьох інших.
 • Організація муніципальних платних парковок, першого в Україні "перехоплюючого паркінгу".
 • Впровадження систем супутникового моніторингу транспорту.

Міське освітлення

Впровадження бездротової системи управління міським вуличним освітленням СЕА СУГО більш, ніж в 15 містах України, таких як: Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Херсон, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Луцьк та багатьох інших.

Ліфтове господарство

Комплексна система диспетчеризації ліфтів на базі реcурсів стільникового зв'язку GSM - СЕА СКУЛ в Україні встановлена ​​більш ніж в 10 містах, таких як: Київ, Донецьк, Запоріжжя, Харків, Львів, Полтава, Чернігів, Суми, Вінниця, Прилуки, Вишневе і ін.

Водопостачання (водоканали)

Системи дистанційного обліку та контролю споживання води на базі реcурсів стільникового зв'язку GSM і протоколу M-Bus - СЕА АСОЕ.В запущені в експлуатацію в Тернополі та Одесі.

Загальноміська інформаційна система SEA Smart City

Муніципальні органи і адміністрації міст мають у своєму розпорядженні великий об'єм соціально-значимої інформації, яка може бути дуже корисна населенню і гостям міста - для зручності відображення життєдіяльності міських служб ЖКГ.

Тому Компанія СЕА пропонує спростити доступ до різних верств адресно-довідкової інформації шляхом розміщення відповідних сервісів на офіційному сайті міста за допомогою ресурсів Яндекса.

 

Компании СЭА - 25 лет!За додатковою інформацією та з питань придбання або впровадження систем для автоматизації об'єктів житлово-комунального господарства та автоматизованих систем обліку енергоресурсів звертайтеся до центрального офісу Компанії СЕА, тел .: +38 (044) 291-00-41, e-mail: info@sea.com.ua

 

Top