Компания СЭА
× Компания Каталог Новости Вакансии Вход/авторизация Производители Контакты Доставка Тех. поддержка

Огляд тайванського землетрусу та його вплив на виробників електроніки

 • 08.04.2024
 • 540

Східне узбережжя Тайваню зіткнулося із землетрусом магнітудою 7,4, який стався 3 квітня о 7:58 ранку за місцевим часом неподалік міста Хуалянь. Згідно з останніми даними, внаслідок пригоди загинули дев'ятеро людей, а понад 1000 отримали поранення. Це найпотужніший землетрус, який вразив острів з часу трагічної події в Джіджі в 1999 році з магнітудою 7,3, коли загинуло понад 2000 людей.

Офіційні особи стверджують, що енергія землетрусу магнітудою 7,4 еквівалентна приблизно 32 атомним бомбам, скинутим на Хіросіму, тоді як у Джіджі енергія землетрусу була порівняна з 46 атомними бомбами, скинутими на Хіросіму.

Було оголошено попередження про цунамі на Тайвані, в Японії та на Філіппінах, але пізніше їх було скасовано. Ці попередження призвели до припинення польотів авіакомпаній та роботи аеропортів, які пізніше були відновлені. У відповідь на землетрус медичні бригади з прилеглих районів були відправлені для надання допомоги у рятувальних операціях, включаючи порятунок людей, які опинилися у пастці у тунелях. Крім того, кілька будівель частково зруйнувалися, і наразі проводяться зусилля щодо порятунку тих, хто вижив, та пошуку загиблих.

Огляд тайванського землетрусу
Джерело: securities.io

Урядові заходи реагування та рятувальні операції почалися негайно після того, як президентка Китайської Республіки (Тайвань) Цай Інь-вень оголосила:

"В даний час ми активно реагуємо на стихійне лихо після сильного ранкового землетрусу. Ми вдячні за численні повідомлення підтримки з різних країн і висловлюємо визнання нашим службам швидкого реагування за їхні невтомні зусилля у порятунку життів».

Було організовано центр управління у надзвичайних ситуаціях, а Національна армія надала підтримку місцевій владі там, де це необхідно.

Майбутній президент Лай Цзін-те відвідав місто Хуалянь у середу вдень для оцінки збитків та координації рятувальних операцій. За даними The New York Times, "пан Лай, який у травні стане президентом, зазначив, що найбільш критично важливими завданнями є порятунок заблокованих людей та надання медичної допомоги. Потім необхідно відновити громадські послуги, такі як транспорт, водопостачання та електроенергія".

Серйозні порушення місцевої інфраструктури

Землетрус серйозно вплинув на транспортну інфраструктуру на сході Тайваню, за словами міністра транспорту та зв'язку Ван Квоцая. Він зазначив, що відновлення транспортної системи вимагатиме багато часу через продовження поштовхів.

Залізничний та дорожній рух дільницями, включаючи прибережну дорогу Сухуа, досі блоковано через обвали. Хоча деякі швидкісні поїзди відновили свої рейси, східне узбережжя все ще недоступне. Для вирішення цієї проблеми почали використовувати морські перевезення між портами Суао та Хуалянь, а також збільшили кількість рейсів авіакомпаній, таких як Mandarin Airlines та UNI Air. Однак використання повітряного транспорту залишається скрутним через обмежену пропускну здатність та високий попит.

Землетрус також серйозно пошкодив інфраструктуру порту Хуалянь, привівши до обриву каната Каліпсо та зіткнення судна з пірсом. Це призвело до закриття порту, а інспекції виявили значні пошкодження причалів та можливі розриви нафтопроводів.

Після землетрусу близько 308 242 домогосподарств та підприємств залишилися без електроенергії. Особливо сильно постраждав місто Хуалянь, хоча і місто Тайчжун (на західному боці острова) також зіткнулося із серйозними перебоями в електропостачанні. Робітники Taipower вирушили до цих районів для якнайшвидшого відновлення електропостачання.

За даними Національного пожежного агентства (NFA), понад 100 будівель було пошкоджено, багато з них в окрузі Хуалянь, найближчому до епіцентру землетрусу. 

Рівні інтенсивності та регіональні наслідки

Землетрус сильно вплинув на різні регіони. Хуалянь, Ілань і Мяолі зазнали найвищих рівнів інтенсивності — 6+ за шкалою Ріхтера, що призвело до значних пошкоджень і руйнувань. Міста Тайчжун, Чанхуа, Сіньчжу, Наньтоу, Таоюань, Нью-Тайбей та Тайбей, хоч і зіткнулися з трохи меншою інтенсивністю — 5 балів, все одно зазнали серйозних наслідків. У цих районах було помічено значний вплив з пошкодженням інфраструктури та порушенням звичайного життя.

З іншого боку, у Тайдуні, Цзяї, Юньліні, Гаосюні, Сіньчжу, Тайнані, Цзілунзі та Піндуні інтенсивність була середньою – 4, що призвело до помірних наслідків для місцевих жителів. У той час як у Пенху, Ляньцзяні та Цзіньмені рівні інтенсивності були нижчими — 3, 2 і 1 відповідно, що означало легший вплив і менші збитки.


Інтенсивність землетрусів у кожному місті
Джерело: Центральне управління погоди Тайваню.

Звіти про пошкодження від постачальників у постраждалому регіоні

На Тайвані розташовано понад 500 виробників, багато хто з яких оцінює наслідки землетрусу для свого бізнесу. Ось короткий виклад прес-релізів деяких із них про вплив землетрусу в Хуаляні:

 • TSMC відновлює власне виробництво після руйнівного землетрусу. Виявлено, що критичного пошкодження обладнання не відбулося, а головне літографічне обладнання залишилося недоторканим. Пошкодження були незначними і не вплинули на загальні виробничі можливості. Наразі ефективність роботи обладнання виробничих підприємств TSMC відновлено на рівні 70-80%, що свідчить про швидке відновлення повноцінного виробництва.
 • Компанії Largan Precision та GSEO повідомили, що їхні виробничі потужності не постраждали, і виробництво продовжується. Вони планують інформувати про якісь значні зміни через ринкові канали.
 • Unimicron, провідний виробник друкованих плат, повідомив про невизначені втрати та організував евакуацію серед персоналу на деяких заводах.
 • Micron Taiwan повідомив про безпеку свого персоналу та продовжує оцінювати вплив на свою діяльність та постачання.
 • Winbond заявив, що землетрус не вплинув на їхній бізнес, а Global Crystal досліджує стан своїх об'єктів.
 • Quanta, Wistron, Inventec і Hon Hai повідомили, що поки що не отримували звітів про катастрофи на своїх заводах і продовжують моніторити ситуацію.
 • Інші компанії, такі як UMC, PSMC та Innolux Corp., вжили превентивних заходів, зупинивши частину виробничих ліній у науковому парку Сіньчжу.

  Джерело: z2data

 

Компанія СЕА з 1990 року займається оптовою торгівлею на ринку України електронними компонентами для промислових підприємств. У програму поставок входять як пасивні компоненти (резисториконденсатори, індуктивності, варистори, кварцові резонатори, розрядники, роз'єми, запобіжники, комутаційні вироби та ін.), так і активні компоненти (мікросхемитранзистори, діоди, діодні мости, світлодіоди, рідкокристалічні індикатори, оптоприлади, запобіжники, датчики та ін.).

 

Для того щоб купити електронні компоненти або отримати кваліфіковану консультацію, зверніться в офіс Компанії СЕА за телефоном: +38 (044) 330-00-88 або по e-mail: info@sea.com.ua.

Top