Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Профіль Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Встановлення та експлуатація сухих силових трансформаторів

трансформатор силовий

I. Загальна інформація

Дякуємо вам за вибір трансформатора SEA. Наші трансформатори сконструйовані, вироблені та випробувані у суворій відповідності до відповідних стандартів та систем якості. Даний посібник містить всю необхідну інформацію для транспортування, пуску в експлуатацію та обслуговування трансформаторів.

Сухі трансформатори поділяються на два основні типи:

  • З однією або більше обмотками, герметизованими епоксидною смолою («Трансформатори з ізоляцією з литої смоли»).
  • З ізоляцією, не герметизованою епоксидною смолою, зазвичай називають класом H ізоляції («З повітряною ізоляцією»).

Деякі допоміжні прилади, описані в цьому посібнику, можуть не входити до комплекту постачання трансформатора. Див. специфікації, що знаходяться у вас, та/або документи на постачання для звіряння повного списку допоміжних пристроїв, які фактично встановлені на вашому трансформаторі.

Умови гарантії

На всі трансформатори SEA поширюється гарантія тривалістю один рік проти всіх виробничих дефектів із початком гарантійного періоду з дати випробування. За окремим договором гарантійний період може бути продовжено. Гарантія обмежується ремонтом або заміною несправного трансформатора, і початковий гарантійний період не продовжується за жодних обставин. Подальші подробиці ви завжди можете дізнатися у нашому відділі продажу.

ІІ. Транспортування та переміщення

Трансформатори сухого типу зазвичай поставляються у повній збірці. Деякі малі допоміжні механізми не можуть бути встановлені. Під час транспортування слід захищати апарат від впливу дощу та крапель конденсату.

Операції з підйому, навантаження-розвантаження та транспортування повинні проводитися кваліфікованими працівниками, які мають досвід у проведенні такого роду операцій (строповники, кранівники тощо), навченими правильному використанню стропів та способам навантаження-розвантаження та обізнаними про специфічний ризик, якому вони наражаються і можуть піддати інших.

  • Слід використовувати засоби індивідуального захисту: каски, рукавички, захисні черевики, захисні комбінезони;
  • Необхідно забезпечити дотримання третіми особами заборонних інструкцій (заборонено переміщення працівників у зоні навантаження/розвантаження).
УВАГА!

За наявності гострих країв (див. малюнок) та при операціях у точках поруч із табличками з технічними даними та у верхній частині трансформатора слід під час усіх вантажно-розвантажувальних операцій виявляти обережність при підході до трансформатора та використовувати засоби захисту, такі як рукавички, захисні. черевики та каску.

експлуатація трансформаторів

Слід завжди утримувати трансформатор таким чином, щоб він не знаходився на похилій площині.

Трансформатор повинен бути захищений від впливу погодних умов: слід ЗАХИЩАТИ трансформатор під час транспортування та вантажно-розвантажувальних операцій.

  1. Транспортування вантажним автотранспортом
    Трансформатори поставляються без упаковки, прикріпленими до вантажівки тросами. Колеса не встановлені, але заблоковані у захисному положенні.
  2. Транспортування морським або повітряним транспортом
    Зазвичай у таких випадках трансформатор належним чином упаковується у відкритий або герметичний дерев'яний ящик.
  3. Переміщення
    Всі трансформатори мають наступні допоміжні пристрої:
    - 4 колеса або полози для переміщення;
    - Тяговими провушинами;
    - 2 (або 4) підйомними скобами.

Під час вантажно-розвантажувальних операцій забороняється проходити під та/або поруч із трансформатором; завжди слід використовувати засоби індивідуального захисту (черевики, каску, рукавички).

Для підйомних операцій малого обсягу може бути використані відповідні домкрати. Як опорна подушка під домкрат використовується нижня конструкційна частина візка. Слід враховувати, що кількість тросів повинна відповідати кількості підйомних скоб, а максимальний верхній кут між тросами не повинен перевищувати 600.

Для переміщення трансформатора на колесах:

  1. Встановити 4 колеса, що є в комплекті, у правильному напрямку;
  2. Застосувати силу безпосередньо до структурних елементів візка у напрямку себе чи від себе. Також можна зміщувати її до себе за допомогою відповідних тягових вушок або нижніх опор сердечника;
  3. Забороняється переміщати трансформатор за інші частини корпусу трансформатора і допоміжних пристроїв.

ІІІ. Приймання та зберігання

При отриманні виробів рекомендуємо провести повну перевірку. Під час перевірки можна використовувати наступний контрольний перелік.

  1. Чи не пошкоджено упаковку?
  2. Чи не пошкоджена фарба? Чи немає слідів іржі?
  3. Чи немає деформацій чи пошкоджень пресуючих балок?
  4. Чи в ідеальному стані втулки?
  5. Чи всі допоміжні пристрої встановлені чи поставлені разом із трансформатором?
  6. Чи не бачите ви краплі дощу чи вологу на трансформаторах?
  7. Чи відповідає замовленню інформація в табличці технічних даних?

У разі наявності несправностей або пошкоджень необхідно зробити позначку накладної. Протягом 3 днів слід надіслати письмову претензію (додавши фотографії) на адресу:

  • SEA SpA;
  • Компанії-перевізники;
  • Страхової компанії.

Загальні правила зберігання

Трансформатори з ізоляцією з литої смоли слід зберігати в закритому приміщенні, в чистій кімнаті, що добре вентилюється, з температурою від –25 до +40 °C. Слід уникати запорошених приміщень. Щоб уникнути випадкових ударів, трансформатор повинен бути захищений. У випадку зі знімними конекторами слід переконатися в тому, що роз'єм належним чином захищений відповідною кришкою протягом усього періоду зберігання.

IV. Встановлення

Установка повинна проводитись кваліфікованими фахівцями, які мають досвід у галузі електроприладів та правил техніки безпеки.

УВАГА!

Перед установкою слід переконатися в наявності захисних пристроїв (якщо є) (кабельних коробок, панелей, захисних корпусів вентиляторів і т.д.).

Для установки коліс підняти трансформатор і підставити під нього механічну опору з відповідним опором (при цьому троси повинні бути натягнуті) і закріпити гвинтами колеса, встановивши їх у бажаному напрямку.

Для підйому та вибору відповідного троса слід орієнтуватися на відповідні вказівки, що містяться в посібнику з експлуатації та обслуговування.

Не допускайте знаходження трансформатора у похилій площині.

Колеса мають бути правильно заблоковані.

Зняти упаковку (якщо є) перед запуском трансформатора.

При зберіганні ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ складувати один трансформатор чи корпус на інший.

Трансформатор ПОВИНЕН БУТИ ЗАХИЩЕНИЙ від впливу погодних умов: слід ЗАХИЩАТИ трансформатор під час транспортування та вантажно-розвантажувальних операцій.

Приміщення

Основні вимоги до приміщення:

  1. Відповідні відстані від стін до деталей під напругою (див. відповідні стандарти).
    Просимо врахувати, що зовнішні поверхні котушок з ізоляцією з литої смоли повинні вважатися деталями під напругою, отже, клас захисту стандартного сухого трансформатора повинен вважатися IP00.
  2. Інформація на допоміжних та захисних пристроях має легко читатись; вони повинні бути в межах досяжності;
  3. Повітряний потік не менше 4.5 м3/хв. на 1 квт сумарних втрат.
    При температурі в приміщенні вище 40°С рекомендується встановлення витяжного вентилятора. Подробиці завжди можна дізнатися у нашому відділі продажу.
  4. Відсутність ризику крапель води та/або затоплення.
  5. Стандартні конструкторські значення згідно IEC 60076 (без інших вказівок замовника):
    -- Макс. температура у приміщенні 40°С;
    - Мін. температура у приміщенні 25°С;
    - Висота над рівнем моря не більше 1000 м.

Фундаменти

Особливих вимог до фундаментів немає. Підлоги або рейки повинні бути розраховані на сумарну вагу трансформатора.

Антивібраційні прокладки

Іноді є особлива потреба у гасінні вібрацій, що передаються трансформатором на підлогу. В цьому випадку можлива вставка 4 спеціальних гумових прокладок між колесами та підлогою. Подальші подробиці можна дізнатися у нашому відділі продажу.

Високовольтні з'єднання

Високовольтні контакти можуть знаходитись на верхній або нижній частині кожної обмотки, проте вони чітко позначені символами 1U-1V-1W (або подібними).

Загальні правила:

  1. З'єднання повинні бути належним чином закріплені, щоб уникнути надмірного розтягування на контактах у зв'язку з вагами кабелю або виникнення динамічних сил між кабелями у разі короткого замикання;
  2. Слід уважно вивчити відстань кабелів:
    слід забезпечити безпечну відстань між кабелями та поверхнею котушок та/або з'єднаннями трикутника, виведеною із передбачених нормами класів ізоляції.

Також можна як приклад взяти відстань кабелів, що входять зверху (див. 3 наступні фотографії).


Стандартні контакти

Під'єднання вушок повинно виконуватися на різьбовому стрижні кожного контакту між двома плоскими шайбами.

Контакти штекер/гніздо

Див. список інструкцій, що входять до комплекту деталей. Правильний код знімної (рухомої) деталі, якщо така входить у комплект, залежить від розмірів та характеристик кабелю. Наступна інформація необхідна для визначення правильної знімної деталі:

  • Поперечний переріз провідника;
  • Діаметр первинної ізоляції;
  • Загальний діаметр.

Слід обов'язково заземлити:

  • Багатожильний кабель, що виходить із сполучного косинця;
  • Точку заземлення всіх нерухомих деталей.

Низьковольтні з'єднання

Навіть у цьому випадку слід дотримуватися основного правила, зазначеного у п. 4.4. Перед підключенням до кабелю або шинам перевірити поверхню сполучних фланців трансформатора. У разі наявності слідів окислення вони мають бути зняті. Моменти затягування кріплень див. у таблиці 2.

Заземлення

Кожен трансформатор має два контакти заземлення. Тільки один з них має відповідні шайби та гайку. Один з них повинен бути приєднаний до діючої пластини заземлення мідним провідником з поперечним перерізом не менше 16 мм2. Подальші подробиці див. у правилах для вашої країни та/або підприємства.

Паралельне з'єднання

Необхідно суворо дотримуватися наведених нижче правил для паралельних з'єднань:

  • Трансформатори повинні мати однаковий коефіцієнт холостого ходу;
  • Трансформатори повинні належати до однієї і тієї ж векторної групи.

Крім того, для забезпечення найкращої продуктивності двох з'єднаних трансформаторів рекомендується виконувати такі правила (за порядком важливості):

  • Вони повинні мати однаковий імпеданс;
  • Вони повинні мати такі номінальні значення (припустима відмінність – до 30%).

Перш ніж приступити до остаточного паралельного з'єднання, рекомендується провести наступну перевірку:

  1. Паралельно під'єднати обидва трансформатори до високовольтної сторони та підключити їх до мережі;
  2. З'єднати один з одним два нейтральні контакти;
  3. Виміряти напругу між відповідними низьковольтними терміналами: якщо вона дорівнює нулю, можна приступити до остаточного паралельного з'єднання.

SEA не несе відповідальності за пошкодження, заподіяні неправильним підключенням трансформаторів.

Допоміжні ланцюги

Підключити всі сигнальні та захисні пристрої до вашого апарату, дотримуючись схеми проводки, що додається до трансформатора. Кабелі для підключення між трансформатором та апаратурою ніколи не входять до стандартного комплекту постачання.

Дотримуйтесь наведених нижче вказівок:

  1. З'єднання між датчиками (Pt100 або іншими), розташованими на трансформаторі, і панеллю керування має бути встановлене за допомогою багатожильного.екранованого кабелю.
  2. Під'єднання до сигнальних ланцюгів трансформатора повинно проводитися кабелем з поперечним перерізом не менше ніж 1.5 мм2.
  3. Підключення до ланцюгів живлення, таких як вентилятори або трансформатори струму, повинно проводитися за допомогою кабелю з поперечним перерізом не менше 2.5 мм2.
  4. Слід тримати маршрут прокладки сигнальних кабелів та силових кабелів якнайдалі один від одного.
  5. Не слід подавати живлення на електронні прилади та реле безпосередньо від низьковольтних контактів трансформатора. Якщо ця операція неминуча, зверніться до нашої технічної служби.

V. Запуск

Слід провести наступну перевірку перед запуском:

  1. Порівняти номінальну напругу апарата з номінальною напругою трансформатора (вказано у табличці з технічними даними);
  2. Перевірити положення з'єднань відгалужень;
  3. Положення з'єднань відгалужень має збігатися на всіх обмотках;
  4. Перевірити моменти затягування кріплень на з'єднаннях;
  5. Слід переконатися у правильному кріпленні кабелів/шин;
  6. Переконатися у правильній роботі допоміжних пристроїв;
  7. Встановити контакти, які є на термометрах з круговою шкалою чи приладах електронного спостереження (якщо є). Вихідні температури повинні встановлюватися відповідно до передбачуваного підвищення температури трансформатора (див. табличку з технічними даними):

    Клас В (80 °C)
    Сигналізація: 125 °C
    Відключення: 135 °C
    Вентилятор (*): 120-100 °C
    Клас F (100 °C)
    Сигналізація: 145 °C
    Відключення: 155 °C
    Вентилятор (*): 140 -120 °C
    Клас H (125 °C)
    Сигналізація: 170 °C
    Відключення: 180 °C
    Вентилятор (*): 160-140 °C
    (*) Функція «вентилятор» недоступна при термометрі з круговою шкалою.

    Для встановлення електронного пристрою спостереження див. відповідний посібник користувача, оскільки процедури та характеристики програмування можуть відрізнятися. Для керування вентилятором пропонуються дві вихідні точки, щоб уникнути небезпечного циклу On/Off. Захисні ланцюги на основі датчиків позитивного температурного коефіцієнта та реле температури не потребують процедури встановлення.

  8. Перевірити затягування з'єднань;
  9. Перевірити безпечні відстані (кабелі, кабельні коробки, панелі тощо);
  10. Перевірити заземлюючі з'єднання;
  11. Перевірити ізоляцію низьковольтну;
  12. Перевірити функціонування допоміжних приладів.
    Лише для трансформаторів повітряного типу;
  13. Видалити всі відкладення пилу з трансформатора, звертаючи особливу увагу на осьові ізоляційні опори та ізолюючі розпірки усередині високовольтних обмоток. Для видалення пилу використовувати сухий гарячий потік повітря;
  14. У разі тривалого зберігання в дуже вологому приміщенні без відповідного захисту приступити до просушування обмоток трансформатора, дотримуючись наведених нижче вказівок;
  15. Укоротити низьковольтні обмотки за допомогою мідної шини або багатожильного дроту. Поперечний переріз повинен бути рівним або подібним до поперечного перерізу низьковольтних контактів трансформатора;
  16. Підключити з'єднання високовольтних відгалужень для максимальної напруги;
  17. Подати бічний МТ з таким натягом щоб забезпечити циркулюючий струм не вище за номінальне значення, вказане на табличці, і залишити трансформатор в такому стані приблизно на 24 години;
  18. Обов'язково видалити коротке замикання на низьковольтній стороні після обробки.

У разі виникнення сумнівів зверніться за консультацією до нашої технічної служби або служби продажу.

VI. Регулювання

Кожен трансформатор зазвичай має 3-5-позиційний перемикач відгалужень (подальші подробиці див. у табличці технічних даних на корпусі трансформатора). Плата вбудована безпосередньо на смолі обмотки. На платі перемикання відгалужень є 4 (або 6) контактів, позначені номерами від 3 до 6 (8). Пара цих контактів, один парний і один непарний, з'єднані один з одним за допомогою зчеплення, що з'єднує.

Перевірити відповідність наявних сполук та відповідних номінальних опорів можна за табличкою технічних даних. Перед цими операціями слід вимкнути живлення та заземлити трансформатор.

Для зміни вибраного відгалуження слід діяти так:

  1. Видалити кріпильні болти з'єднання відгалуження «А».
  2. Вибрати інше положення з'єднання (див. табличку з технічними даними, зазвичай прикріплену до верхнього затискача осердя).
  3. Знову закріпити з'єднання відгалуження, дотримуючись тієї ж послідовності складання, що й початкова (контакт відгалуження/латунна шайба/з'єднання/стальна шайба/еластична шайба/болт).
  4. На кожній обмотці слід переконатися в тому, що 2 контакти відгалуження з'єднані разом за допомогою одного з'єднання, так щоб тільки на парне припадало тільки одне непарне.
  5. Слід забезпечити приєднання всіх обмоток до однакової напруги.

Місце підключення плати перемикання відгалужень має бути обране якомога ближче до рівня мережі. При ймовірно постійному рівні номінальної напруги в мережі плата перемикання відгалужень може використовуватися для регулювання низьковольтної сторони наступним чином:

  • Під'єднання напруги, що перевищує номінальне: низька напруга зменшується;
  • Під'єднання до джерел напруги нижче від номінального: низька напруга збільшується.
ПРИМІТКА

Не слід під'єднувати плату перемикання відгалужень до найнижчих напруг при напрузі в мережі живлення вище номінального.

Зміна рівня напруги

Трансформатор може бути забезпечений високовольтною обмоткою, призначеною для повторного під'єднання під різними первинними напругами. У цих випадках до комплекту постачання завжди входить відповідна табличка з перерахуванням усіх робочих умов та відповідними схемами з'єднання.

  1. Послідовне або паралельне
    Один рівень напруги вдвічі перевищує інший, наприклад, 10-20 кВ. Високовольтна обмотка поділена на абсолютно дві рівні частини. вони можуть бути приєднані послідовно або паралельно. Кожен відрізок обладнується окремою платою перемикання відгалужень. Виконуються зовнішні з'єднання, тобто поставляються окремо кілька додаткових сполучних шин/труб.
    Слід обов'язково видалити сполучні шини для послідовного з'єднання під час виконання паралельного з'єднання (або навпаки).
    ВИКЛЮЧЕННЯ
    Різниця між напругами вкрай мала, наприклад, 15-20 кВ.
    Внутрішня частина високовольтної обмотки виключається або з'єднується послідовно/паралельно.
    При цьому технічному рішенні виконується відповідна сполучна пластина, що суворо відповідає платі перемикання відгалужень. Контакти позначаються літерами, а чи не цифрами.
  2. З'єднання зіркою/трикутником
    Співвідношення між двома напругами становить 1.732, наприклад, 6.35-11 кВ.
    З'єднання зіркою/трикутником виконується зовнішніми пластинами/шинами, які постачаються окремо.
    Слід обов'язково видалити шини для з'єднання зіркою при виконанні з'єднання трикутником (або навпаки).
  3. Інші сполуки
    При різному поєднанні трьох вищезгаданих рішень є безліч інших можливостей, наприклад, 8.4 – 20 кВ.

Смола повинна вважатися під напругою:

  • Не слід спиратися на неї – Не торкайтеся трансформатора під напругою.
  • Забороняється розміщувати кабелі та/або предмети (особливо металеві предмети), поки трансформатор перебуває під напругою.
  • Не використовувати в атмосфері, де є ризик вибуху через наявність газу та/або пилу.
  • Не складувати та не допускати відкладення вогне- або вибухонебезпечних речовин біля трансформатора.

Якщо рівень шуму перевищує 85 дБ (див. каталоги або специфікації замовника), слід використовувати пристрої для захисту вух. Будьте уважні до наявності гарячих деталей (див. нижче).

обслуговування трансформаторів

Слід подавати напругу на трансформатор при атмосферних умовах (макс і мін температура, вологість, запиленість провідника, агресивна атмосфера, висота, зовнішній вплив, вібрації), визначені чинними нормами IEC, а також підтвердження замовлення, якщо в ньому містяться додаткові обмеження. SEASpA не бере на себе відповідальність за джерела небезпеки, викликані ізоляцією, в атмосферних умовах, що відрізняються від зазначених у підтвердженні замовлення.

VII. Обслуговування

Для виконання техобслуговування слід відключити трансформатор від джерела живлення та міцно приєднати до пластини заземлення.

Технічне обслуговування може виконуватися кваліфікованими фахівцями.

Варто слідкувати за температурою трансформатора перед початком кожної операції з чищення, техобслуговування та виконання проводки.

У разі необхідності заміни деталей через пошкодження або інші причини слід використовувати деталі з тими ж характеристиками надійності та безпеки, що й поставлені SEASpA. У разі сумнівів просимо звертатися у нашу комерційну чи технічну службу.

Для того, щоб дістати до верхніх частин трансформатора,

  • Не підніматися по трансформатору;
  • Використовуйте підйомні платформи або відповідні сходи;
  • Переконайтеся, що трансформатор досяг безпечної температури.

УВАГА!

За наявності гострих країв і при операціях у точках поруч із табличками з технічними даними та у верхній частині трансформатора слід під час усіх вантажно-розвантажувальних операцій виявляти обережність при підході до трансформатора та використовувати засоби захисту, такі як рукавички, захисні черевики та каску.

Необхідно стежити за тим, щоб не залишати гайки, інструменти чи металеві предмети на трансформаторі.

УВАГА!

Для загальних операцій з чищення не використовувати абразивні речовини, розчинники або речовини, які можуть пошкодити трансформатор або деталі кріплення або порушити функціонування.

За нормальних умов експлуатації слід щорічно виконувати такі операції:

  • Затягування кріпильних болтів силових та сигнальних кабелів
  • Затягувати болти панелі перемикання відгалужень та сполучної панелі
  • Затягувати болти на осьових ізолюючих опорах високо- та низьковольтних котушок
  • Перевірити з'єднання заземлення трансформатора
  • Видалити пил за допомогою потоку гарячого стисненого повітря (або азоту), звертаючи особливу увагу на вентиляційні канали та осьову ізоляційну опору котушок.
  • Переконатись у правильному функціонуванні допоміжного обладнання.

У разі встановлення в сильно забруднених районах або при значному перевантаженні під час робочих циклів слід збільшити обсяг техобслуговування за необхідності.

Аварійне обслуговування

Нижче наводяться деякі операції з аварійного технічного обслуговування, які можуть бути необхідні протягом терміну служби трансформатора. Якщо вам потрібні подальші подробиці або інші операції, які не описані нижче, наш відділ продажу у вашому розпорядженні.

Заміна термометра:

Від'єднати термометр і зняти його з кронштейна, щоб не пошкодити капілярну трубку. Встановити новий термометр. Слід обов'язково переустановити контакти (див. гл. 5)

Заміна датчика температури

Обережно зняти датчик температури, потягнувши обережно за з'єднувальний кабель. Встановити новий датчик та відповідний кабель у початкове положення.

З'єднувальний кабель зазвичай має більшу довжину, ніж потрібно. Слід не відрізати кабель, а залишити його згорнутим і приєднаним до затискача сердечника, щоб уникнути контакту з обмотками та/або клемами.

VIII. Виведення з експлуатації

У разі потреби виведення трансформатора з експлуатації у зв'язку з пошкодженням або заміною на новий апарат необхідно діяти таким чином:

  1. Обов'язково відключити апарат від мережі та заземлити;
  2. Від'єднати високо- та низьковольтні контакти;
  3. Встановити захисні кришки на знімні контакти (якщо є);
  4. Від'єднати допоміжні ланцюги;
  5. Від'єднати провід заземлення;
  6. Зняти колеса та зафіксувати їх у запобіжному положенні.

Якщо необхідно, проінформуйте наш відділ продажу.

IX. Виявлення неполадок

Багато проблем, що виникають під час експлуатації, можуть бути вирішені безпосередньо власником трансформатора.

Якщо проблема залишається невирішеною або не включена до списку, звертайтесь до нашого відділу продажу.

ПРИМІТКА

Втручання автоматичного захисту можливе внаслідок багатьох інших причин. Слід переконатися у відсутності інших неполадок (коротких замикань тощо) перед будь-якими спробами повернути трансформатор в експлуатацію.

В усіх інших ситуаціях звертайтесь до нашого відділу продажу та повідомте про неполадку за адресою: info@sea.com.ua .

X. Електромагнітна сумісність

Сухий силовий трансформатор IP00 повинен бути відокремлений, щоб уникнути ризику прямого контакту з деталями під напругою. З цієї причини ізоляційна відстань повинна бути достатньою для забезпечення нижчого значення магнітного поля в навколишньому середовищі, ніж це допускається стандартами.

Слід приділити увагу низьковольтним сполукам, якими протікає сильний струм. Для скорочення, наскільки це можливо, електромагнітних перешкод у роботі інших високочутливих приладів, таких як монітори, електронні прилади і т.д., слід виконувати прості правила, наведені нижче:

  1. Кабелі повинні бути закриті у три- або чотирилистовій формі;
  2. Слід уникати прокладки силових і сигнальних кабелів в тій самій шафі;
  3. Уникайте встановлення електронних приладів поблизу силових кабелів;
  4. Підключайте екрани проводів до землі тільки з одного краю;
  5. Використовуйте лише прилади, на які нанесено маркування РЄ.

XI. Утилізація

Сухий трансформатор складається з:

  • Сердечника:
    Класифікація: Метал
    Хімічний склад: Fe36 - Si4
    Агрегатний стан: твердий
    Продукти розпаду: відсутні
    Небезпечні реакції: відсутні
    Класифікація: металевий брухт
  • Обмотки:
    Виготовлені з металу, який має бути укладений або не укладений у суцільне скло
  • Металеві деталі
    Класифікація: Метал
    Хімічний склад: Al 99,5 - Fe 0,4 - Si 0,1 або Cu 99,9 - Fe 0,05 - Si 0,05
    Агрегатний стан: твердий
    Продукти розпаду: відсутні
    Небезпечні реакції: відсутні
    Класифікація : металевий брухт
  • Ізоляція
    Класифікація: ізоляційний матеріал
    Хімічний склад: аморфний полімер
    Агрегатний стан: суцільне скло
    Продукти згоряння: CO-CO2-SO2-H2O
    Продукти розпаду: відсутні
    Небезпечні реакції: відсутні
    Класифікація: промислові відходи

XII. Примітка

У разі відповідних вимог клієнта SEASpA може поставити перелік характеристик безпеки речовин, що використовуються.

Перед початком будь-якої операції слід переконатися у достатності освітлення: освітлення має бути достатнім для того, щоб оператор міг виконувати операції та бачити електричні характеристики (показники приладів, датчиків, сигналізації тощо). Якщо освітлення недостатньо, слід використовувати додаткове джерело світла.

Перед запуском трансформатора користувач зобов'язаний прочитати інструкції, написані в посібнику з експлуатації та технічного обслуговування. Будь-які операції з трансформатором повинні виконуватися в безпечних умовах, згідно з інструкціями, наведеними в посібнику з експлуатації та обслуговування, кваліфікованим персоналом.

УВАГА!

Клієнт відповідає за захист трансформатора від перенапруг (за наявності) шляхом використання відповідних приладів.

Під час усіх операцій із встановлення, демонтажу, приєднання, техобслуговування тощо. слід завжди використовувати належні інструменти, габарити яких відповідають чинним нормам.

SEA знімає з себе будь-яку відповідальність за шкоду, заподіяну людям, трансформатору або цеху, спричинену операціями, проведеними ненавченим та неупередженим персоналом.

XIII. Висновок

Поінформуйте нас про наявність помилок або недоглядів у цьому посібнику. Ми сподіваємося на отримання від вас зауважень та використання їх для оновлення наших наступних видань

XIV. Як зв'язатися з нами

У разі виникнення сумнівів або якщо вам потрібна додаткова інформація, звертайтесь до нашого відділу продажу або технічного відділу.

 

За додатковою технічною інформацією та з питань придбання продукції SEA SpA (Італія) звертайтесь до офіційного дистриб'ютора SEASpA на території України – Компанії СЕА, тел. (044) 330-00-88 або по e-mail: info@sea.com.ua .

Top