Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Система керування міським освітленням

В даний час однією з найважливіших стратегій розвитку технологічної інфраструктури міст є впровадження сучасних комп'ютеризованих систем управління і автоматизації виробничих процесів, що дозволяють здійснювати суттєву економію енергоресурсів і значно збільшують термін безаварійної експлуатації інженерних систем.

Системи управління освітленням містаСистеми управління освітленням містаСистеми управління освітленням міста

Нашим підприємством пропонується сучасна система моніторингу та управління технологічними об'єктами міського освітлення власного виробництва — завантажити буклет "Автоматизованої системи управління зовнішнім міським освітленням СЕА СУМО" в pdf.

Обладнання, що входить до складу системи, серійно випускається на нашому підприємстві і його робочі параметри підтверджені експлуатацією у понад 20 містах України.

Система управління міським освітленням "СЕА СУМО" являє собою сукупність програмних і апаратних засобів:

 1. Шафа І-710 пункту включення із встановленим терміналом управління;
 2. Шафа компенсації реактивної потужності в мережах міського зовнішнього освітлення;
 3. Термінал пункту включення;
 4. Диспетчерський центр + Програмне забезпечення системи моніторингу та управління.

Шафа І-710Шафа І-710

Функції системи автоматичного управління освітленням "СЕА СУМО"

Основною функцією пропонованої системи управління освітленням вуличним є телеуправління технологічними об'єктами міського освітлення — автоматичне і оперативне:

 • Автоматичне управління здійснюється за графіком, розробленим індивідуально для конкретного регіону з урахуванням місцевих особливостей та інших факторів.
 • Функції оперативного управління дозволяють диспетчеру за необхідності проводити ручне управління виконавчими пристроями пункту включення.

Додатковими функціями системи управління освітленням є збір і обробка інформації про поточний стан:

 • апаратури пункту включення;
 • живильної мережі;
 • комутаційної апаратури (пускачів);
 • охоронної сигналізації (датчика відкриття дверей);
 • запобіжників на лініях;
 • дані, які збирає прилад обліку (значення спожитої енергії за тарифами, миттєвої потужності, півгодинних зрізів потужностей і енергій).

Термінал пункту включення•	Диспетчерський центр + Програмне забезпечення системи моніторингу та управління

Отримана інформація зберігається в базі даних для обробки, візуалізації і формування звітів.

Відмінні особливості "СЕА СУМО"

Основними відмінностями пропонованої системи управління зовнішнім освітленням від наявних аналогів є описані нижче характеристики.

Адаптивний алгоритм роботи

Дозволяє гнучко і в повному обсязі використовувати всі наявні ресурси GSM мереж — голосовий канал, канал даних CSD і канал пакетної передачі даних GPRS.

Завдяки цьому існує можливість автоматично оптимізувати роботу системи в різних режимах використання, наприклад, для мінімізації накладних витрат на мобільний зв'язок під час роботи в звичайному (черговому) режимі або для збільшення швидкості передачі команд управління під час оперативних перемикань і виконання ремонтних робіт.

Сучасний підхід до проєктування

Реалізовано на базі бездротових мікропроцесорів.

В якості центрального процесора використовується вбудований GSM бездротовий мікропроцесор французької компанії Sierra Wireless, котрий забезпечує всі необхідні обчислювальні ресурси, а також генерацію інформаційних сигналів і їх декодування. Порти введення-виведення мікропроцесора управляють виконавчими пристроями і приймають інформацію з датчиків і інтерфейсних каналів.

На відміну від традиційних старіших схем, де присутній додатковий мікроконтролер та інтерфейсні мікросхеми, така система має підвищену надійність, гнучкість, знижену вартість і енергоспоживання.

Систему можна розширяти

У цифрову шину розширення, яка має декілька інтерфейсів (I2C, SPI), можуть бути встановлені плати розширення, виготовлені під конкретну задачу замовника, наприклад, управління додатковими контакторами або виконання телевимірювань. Якщо в процесі експлуатації з'явилися додаткові завдання, то замовнику нема потреби замінювати обладнання або ставити додаткову систему, адже за короткий термін нашими інженерами може бути розроблена плата розширення, яка розв'язує поставлену задачу.

Програмне забезпечення при цьому може бути завантажено як на місці експлуатації, так і дистанційно з використанням ресурсів GPRS мережі.

Система управління міським освітленням "СЕА СУГО"

Економія

Економічний ефект впровадження системи управління контролю вуличним освітленням забезпечується:

 • чітким дотриманням графіка включення, відсутністю людського фактора під час роботи системи в автоматичному режимі;
 • наявністю інформаційного зворотного зв'язку про включення необхідного режиму, що дозволяє скоротити час реакції диспетчера на нештатну ситуацію;
 • дистанційним контролем режимів роботи, що дозволяє виключити виїзди, пов'язані з перевіркою включення і відключення освітлення;
 • можливістю установки графіків включення індивідуально для районів (наприклад, "окраїна" та "центр") з оптимально підібраними зміщеннями часу включення і виключення;
 • дистанційним технічним урахуванням спожитої енергії, що дозволяє скоротити робочий час і транспортні витрати, необхідні при об'їздах для зняття показань;
 • можливістю виявляти зміни енергоспоживання, що дозволяє оперативно виявляти несанкціоновані підключення;
 • використанням алгоритмів оптимального кодування інформації, що дозволяє зменшити розмір інформаційних посилок, які найчастіше передаються, і тим самим знизити час передачі даних.

Надійність

Надійність системи забезпечується:

 • застосуванням сучасних GSM-Wireless модемів з розширеним робочим температурним діапазоном у якості ядра приладу, що забезпечує повний функціонал роботи системи на стороні пункту включення;
 • організацією робочого місця диспетчера у вигляді декількох робочих станцій (районних), кожна з яких обслуговує певну частину пунктів включення з можливістю резервування управління в разі несправності;
 • використанням для передачі керуючих інформаційних посилок голосового каналу GSM, котрий є найбільш пріоритетним і швидко обслуговується;
 • використанням спеціалізованих контрактів із компаніями стільникового зв’язку, розроблених спеціально для завдання автоматизації підприємств "Міськсвітло", що дозволяє знизити витрати на послуги зв'язку і виключити несанкціонований доступ до функцій дистанційного керування.

Єдиний диспетчерський пульт управління

Компанія СЕА додатково пропонує інноваційну розробку — єдиний диспетчерський пульт управління світлофорними об'єктами і зовнішнім освітленням міста, який охоплює три системи: відеоконтроль дорожнього руху, моніторинг працездатності світлофорів і управління вуличним освітленням.

За додатковою інформацією та з питань придбання системи управління зовнішнім освітленням звертайтеся до центрального офісу виробника — Компанії СЕА, тел.: +38 (044) 330 00 88, +38 (067) 352 98 56​, e-mail: info@sea.com.ua.

Новини
Три найважливіші особливості розумного міста: досвід України та Польщі

Smart City – це місто, де першочергово приділяється увага комфорту проживання мешканців, як правило, завдяки сучасним технологіям.

 • 25.04.2023
 • 225
Завершення 1-го етапу модернізації вуличного освітлення у Тернополі

Компанія СЕА співпрацює з Тернопільською міською радою та Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) у рамках проєкту «Світло без ртуті».

 • 20.04.2021
 • 1497
Новий буклет СЕА СУГО

Компанія СЕА пропонує сучасну систему керування технологічними об'єктами міського освітлення власного виробництва, яка вже успішно експлуатується в більш ніж 40 містах України.

 • 24.03.2021
 • 1346
Top