× Компанія Каталог Новини Вакансії Профиль Виробники Контакти Доставка Тех.поддержка

WIM - системы динамического взвешивания транспорта

Компанія СЕА здійснює повний обсяг робіт з впровадження систем динамічного зважування транспортних засобів у русіWeigh-in-Motion, — а саме: проєктування, виробництво і розробку програмного забезпечення, постачання, монтаж устаткування і опорних конструкцій, а також введення в експлуатацію та технічну підтримку системи WIM.

Система, в першу чергу, призначена для попереднього відбору — з метою притягнення до відповідальності за перевищення норм ваги — перевантажених транспортних засобів. Разом з тим вона також використовується для способів більш обґрунтованого і раціонального планування ремонту і реконструкцій мережі доріг на основі фактичних даних про транспортне навантаження та інтенсивність руху.

Пропонуємо ознайомитися з буклетом про системи WIM, які впроваджує Компанія СЕА

Архітектура системи динамічного зважування

Рис.1 Архітектура системи динамічного зважування

WIM є модульною системою, що складається з апаратного та програмного забезпечення, а також комунікаційної інфраструктури (див. Рис.1).

Метою впровадження системи зважування в русі є збір даних про масу і осьові навантаження транспортних засобів в реальному часі. Ці дані можуть використовуватися для контролю за перевищенням нормативних габаритно-вагових параметрів, а також іншими інтелектуальними транспортними системами (ITС) для моніторингу дорожнього руху, проєктування доріг, планування технічного обслуговування доріг, планування дорожнього руху і т.п.

Придорожня шафа об'єкта системи WIMМонтажні роботи на об'єкті динамічного зважування ТЗУстановка датчиків на майданчику

Архітектура системи динамічного зважування може підтримувати такі стратегії моніторингу та контролю за перевищенням нормативних габаритно-вагових параметрів:

 • моніторинг дорожнього руху;
 • попередній відбір для контролю;
 • пряме правозастосування;
 • стягування плати за проїзд на платних дорогах на основі вагових параметрів.

Основні компоненти системи WIM

У систему динамічного зважування ТЗ входять (див. Рис.1) майданчики зважування в русі на високій швидкості, робочі місця інспекторів на існуючих пересувних і стаціонарних пунктах вагового контролю, допоміжний офіс системи динамічного зважування (бек-офіс WIM), включаючи робочі місця адміністраторів і диспетчерів, а також різні системи передачі даних.

Обмін даними між майданчиками для динамічного зважування і центром обробки даних (бек-офісом WIM) здійснюється через волоконно-оптичні лінії зв'язку (ВОЛЗ). Для обміну даними між бек-офісом системи динамічного зважування та майданчиками динамічного габаритно-вагового контролю використовується служба бездротового стільникового зв'язку.

Вимірювальний майданчик WIМ

Пункт динамічного зважування WiM

Рис.2 Пункт динамического взвешивания WiM

Майданчик для динамічного зважування транспортних засобів (див. Рис.2) складається з опорної конструкції або надземного пішохідного переходу, датчиків, вбудованих в дорожнє покриття, апаратної шафи з електронним обладнанням, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків (ANPR), камер загального огляду і лазерних сканерів.

Кожний вимірювальний майданчик WIM обладнаний джерелом безперебійного живлення (ДБЖ).

Датчики на вимірювальної майданчику WIMУстановка камер огляду і розпізнавання знаківРозмітка компонентів вимірювального майданчика на ділянці дороги

Програмне забезпечення системи динамічного зважування

Наступні програмні модулі забезпечують обробку інформації в системі WIM:

 

ПЗ вбудованого контролера локального збору та передачі інформації;

 

ПЗ сервера бек-офісу з базою даних;

 

Програмне забезпечення web-порталу з інтерфейсами автоматизованих робочих місць адміністраторів, диспетчерів та інспекторів системи WIM;

 

Android-додаток з інтерфейсом для інспекторів системи динамічного зважування.

Робочі місця інспекторів

Комп'ютери з інтерфейсом автоматизованого робочого місця інспектора

Функція перегляду даних в реальному часі забезпечує моніторинг дорожнього руху в режимі 24/7/365.

Стаціонарні робочі станції WIM обладнуються ноутбуками з програмним забезпеченням для роботи інспектора з візуалізацією транспортних засобів в режимі реального часу, з фотографією і відомостями про габарити і вагу попередньо відібраних вантажівок.

Мобільні робочі місця інспекторів обладнуються захищеними планшетними комп'ютерами з ПЗ інспектора.

Бек-офіс системи WIM (ЦОД)

 • Центральний сервер системи динамічного зважування
 • Робочі місця адміністраторів
 • Робочі місця диспетчерів
 • Резервний сервер системи динамічного зважування
 • Мережеве обладнання
 • Мережева кабельна система
 • Мережевий екран
 • Система телебачення замкнутого контуру (CCTV)
 • NTP сервери точного часу

 


Система динамічного зважування виконує функції вимірювання, збору, обробки, тимчасового зберігання, передачі і управління потоками даних, пов'язаних з такими завданнями:

 

вимір осьових навантажень, навантаження на групу осей, загальної маси і габаритних параметрів всіх транспортних засобів;

 

забезпечення можливості перегляду даних про кожен пункт динамічного зважування в режимі реального часу на місці або в віддаленому доступі за допомогою програмного / апаратного забезпечення;

 

агрегація всіх даних про транспортні засоби з одночасною класифікацією за габаритно-ваговими параметрами;

 

вимір температури в місцях установки системи динамічного зважування;

точне виявлення транспортних засобів, габаритно-вагові параметри яких перевищують граничні норми, що діють на момент вимірювання для відповідного класу транспортних засобів.

 

Специфікація і випробування точності системи WIM відповідає принципам Європейської специфікації систем динамічного зважування COST 323 (версія 3.0, серпень 1999 р).

На точність вимірювань впливає і якість самого процесу монтажу. Для забезпечення правильної установки датчиків nf індуктивних петель фахівці Компанії СЕА пройшли навчання і отримали сертифікати і допуск до самостійних монтажних робіт, а також забезпечення технічного обслуговування обладнання на об'єктах WIM.

 

Виробництво і розробка програмного забезпечення здійснюється ТОВ СЕА Електронікс Україна. Проєктування, монтаж обладнання та опорних конструкцій, а також введення в експлуатацію та технічна підтримка системи WIM виконуються ексклюзивним дистриб'ютором ТОВ СЕА Електротехніка.

За додатковою інформацією звертайтесь до Компанії СЕА за телефоном +38 (044) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua.

Новини
Новий комплекс WIM в Івано-Франківській області від СЕА

WIM56 був запущений в експлуатацію на автошляху Н-10 (Стрий—Івано-Франківськ—Чернівці—Мамалига).

 • 05.01.2022
 • 413
Новий Комплекс WIM у Львівській області

Об'єкт WIM46 був запущений в експлуатацію на автошляху Н09 біля села Давидів на ділянці км 430+285.

 • 11.10.2021
 • 633
WIM у дії — оштрафовано першого порушника за перевантаження

Спійманий на порушенні габаритно-вагових норм автомобіль рухався з перевищенням на 39% допустимого навантаження на вісь.

 • 06.10.2021
 • 980
Top