Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Підсумки пілотного проекту WIM

  • 21.08.2020
  • 5072

18 серпня о 12:30 в Unit City під керівництвом Міністра інфраструктури Криклія В. А. та за участі голови Укравтодору Кубракова О.М. відбулася презентація підсумків пілотного проекту з впровадження системи зважування в русі (WIM) на під’їздах до міста Києва. На заході було обговорено план розширення мережі WIM та використання усіх технічних можливостей системи для підвищення безпеки дорожньої інфраструктури України.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Повне відео конференції

Пілотний проект з обладнання 6 майданчиків зважування в русі на дорогах навколо міста Києва та допоміжного офісу WIM  виконаний спеціалістами ТОВ «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС УКРАЇНА» (Україна) у співпраці із підприємствами «INTERNATIONAL ROAD DYNAMICS INC» (Канада) і ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ» (Україна) в рамках співпраці України з Міжнародним банком реконструкції та розвитку.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Перевантажені автомобілі є однією з головних причин руйнування доріг. Одна така вантажівка чинить на дорожнє покриття вплив, аналогічний проїзду 50 000 легкових автомобілів. Існуючій системі габаритно-вагового контролю не вистачає потужностей для охоплення всього потоку вантажних автомобілів. Системи зважування у русі дозволяють з великою точністю вимірювати вагу автомобіля, не зупиняючи його рух та не потребуючи взаємодії з робітниками Укртрансбезпеки, а передбачені комлексом WiM камери здатні зафіксувати номер порушника. Такі системи допоможуть значно розширити потужності габаритно-вагового контролю та доповнити їх. До кінця 2020 року планується розширити мережу станцій зважування у русі до 50 комплексів по всій країні. Вони дозволять запобігати проїзду перевантаженим автомобілям та зберегти українські дороги.

Компанія СЕА спільно з Канадською компанією International Road Dynamic та українською компанією «Автомагістраль-Південь» вперше в історії України зуміла пройти нелегкий шлях повного циклу впровадження системи WIM – від проектування та постачання обладнання до повноцінного запуску системи з сертифікацією відповідно до чинних стандартів України.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

На кожному з етапів процесу реалізації пілотного проекту довелось зіткнутись з низкою викликів. Основні складності описано нижче:

Етап проектування:

- Невідповідність існуючого дорожнього покриття нормам для встановлення сенсорів зважування, за рахунок чого виникла необхідність спільно з Замовником в розробці власних нормативних параметрів дорожнього покриття з подальшим погодженням їх з виробником сенсорів.

- Відсутність типового проектного рішення для майданчиків зважування. Кожен майданчик навіть при однаковій комплектації мав низку індивідуальних нюансів, які необхідно було врахувати вже на початковому етапі проектування.

Етап постачання:

- Вперше в Україну було здійснено постачання повноцінних комплексів обладнання для систем габаритно-вагового контролю.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Етап будівництва WIM:

- Для відповідності новим нормативам щодо дорожнього покриття нами спільно з компанією International Road Dynamic (яка має багаторічний досвід) було розроблено та затверджено виробником обладнання власний (індивідуальний) підхід до процесу встановлення сенсорів зважування.

- Шляхом продовження будівництва навіть в зимовий період виникла необхідність розробити та впровадити в процес монтажу додаткове спеціалізоване оснащення, що дозволило не переривати хід будівництва.

- Розташування майданчиків WIM на трасах серед полів супроводжується проблематикою в підключенні обладнання до електроенергії, що є неабияким фактором затримки в реалізації впровадження системи. Але завдяки спільній роботі з Замовником, а також, особливо, зі Службою автомобільних доріг в київської області проблему електрифікації майданчиків було оперативно та успішно подолано.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Розробка програмного забезпечення:

- Розроблене Компанією СЕА програмне забезпечення для виконання функцій попереднього відбору транспорту системою WiM за час реалізації пілотного проекту було повністю оновлене для подальшого використання вже в процесі автоматичної фіксації порушення габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Також у кожному оновленні враховувалися індивідуальні побажання Замовника щодо функціонування системи. Тому сьогодні завдяки нашій плідній роботі спільно з командою Замовника у мережі об'єктів WiM використовується повністю оптимізоване програмне забезпечення лише вітчизняного виробництва.

Етап сертифікації:

- Відсутність єдиної нормативної бази та методології для сертифікації комплексів зважування у русі з метрологічної точки зору. Тому спільно з ДП «Укрметртестстандарт» було розроблено  нові відповідні методики та вперше в Україні успішно проведені випробування системи зважування в русі, що базуються на чинних державних стандартах та постановах.

- Така ж ситуація як і з метрологією виникла і в процесі впровадження комплексної системи захисту інформації.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Пілотний проект WIM – це перший крок до впровадження новітніх технологій та розвитку повноцінно самостійного напрямку габаритно-вагового контролю в Україні. Окрім прямого призначення, що є збереженням дорожньої інфраструктури України, даний напрямок надає великий обсяг інформації щодо реалій українських вантажних перевезень, необхідності перегляду застарілих будівельних норм, розробки та впровадження нових державних стандартів, оновлення нормативно-правової бази законодавства України та створення нових робочих місць для подальшого впровадження подібних систем.

зважування-в-русі, wim, weigh in motion, система WIM

Даний проект дозволив вітчизняній компанії перейняти неоціненний досвід світових компаній, що спеціалізуються на виробництві та впровадженні обладнання WIМ та довести, що в Україні існують висококваліфіковані спеціалісти які можуть працювати з обладнанням будь-якої технічної складності.

 

Компанія СЕА займається проектуванням, розробкою програмного забезпечення, монтажем, впровадженням і технічною підтримкою систем WIM. За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном +38 (044) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua.


Top