Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Мікросхеми стандартної логіки

Інформація дійсна на 28.05.2024 р.
Показати
товарів
Найменування і характеристика:
Виробник:
Код товару:
аналог HCF4020BEY, К561ИЕ16
На складі: 29059 шт.
(6 триггеров Шмидта с инверсией SOIC14, -40..+85C)
На складі: 17723 шт.
На складі: 16287 шт.
На складі: 13513 шт.
На складі: 12115 шт.
На складі: 8149 шт.
На складі: 7508 шт.
На складі: 7412 шт.
На складі: 7308 шт.
(DIP16, -40..+85C)
На складі: 6169 шт.
(6 триггеров Шмидта с инверсией TSSOP-14, -40..+85C)
На складі: 5662 шт.
IC INVERTER OD 6CH 6-INP 14DIP
На складі: 3898 шт.
На складі: 3781 шт.
(DIP20, -40..+85C)
На складі: 3244 шт.
(DIP16, -40..+85C)
На складі: 3185 шт.

Мікросхеми стандартної логіки — це напівпровідникові пристрої, які реалізують базові логічні операції, що виконуються над одним або кількома цифровими вхідними сигналами для отримання цифрового вихідного сигналу.

Існує приблизно 600 типів стандартних логічних мікросхем, від базових мікросхем до високофункціональних арифметико-логічних одиниць. Поділяють на два типи: транзисторно-транзисторні та комплементарну структуру метал-оксид-напівпровідника (ТТЛ та КМОН).

Мікросхеми транзисторно-транзисторні (TTЛ)

Транзисторно-транзисторні логічні мікросхеми є найбільш відомі, їх основна схема побудована з біполярними транзисторами. Ці мікросхеми працюють від напруги 5 В, зберігаючи ефективність та низький рівень паразитного сигналу.

Класифікують за видами:

  • Низькопотужні (L), які поступаються швидкістю перемикання для зменшення споживання енергії (1 мВт). Наразі замінені логічними мікросхемами КМОН (CMOS).
  • Високошвидкісні TTЛ (H) з швидшим перемиканням та широким діапазоном потужностей (22 мВт).
  • З діодами Шотткі (S), представлені в 1969 р. Використовують діодні затискачі Шотткі на входах затвора, щоб запобігти накопиченню заряду і скоротити час перемикання. Перемикання працює швидше, але мають більшу розсіювану потужність (19 мВт).
  • Низькопотужі Шотткі (LS)  — використовують вищі значення опору потужностей транзисторно-транзисторних логічних  мікросхем та діодів Шотткі, щоб забезпечити хорошу комбінацію швидкості та зниженого споживання енергії (2 мВт). Можливо, найпоширеніший тип ТТЛ, вони замінють колишні підсімейства H, L і S.
  • Швидкі (F) та Покращені Шотткі (AS).
  • Низьковольтні TTЛ (LVTTL) для 3,3-вольтних джерел живлення та інтерфейсу пам'яті.

Якщо конструкція вимагає передачі сигналів між цифровими інтегральними мікросхемами, тоді проєктувальник повинен знати логічні умови, що дадуть H або L, і діапазони напруги, які представляють ці умови. Діапазони напруги, що відповідають логічним умовам, називаються логічними рівнями. З’єднанні мікросхеми повинні використовувати однакові логічні рівні; використання різних рівнів призведе до відключення зв'язку та навіть може призвести до пошкодження мікросхеми.

Мікросхеми КМОН (CMOS)

Комплементарні оксидні металеві напівпровідникові мікросхеми: основна схема побудована з пар напівпровідникових польових МОН транзисторів p-типу та n-типу. Напруги, що використовуються для управління цими чипами поширюються на широкий діапазон.

Технологія КМОН використовується для логічних цифрових чи аналогових схем, приймачів зв'язку. Більш важка технологія виготовлення забезпечує споживання енергії тільки під час перемикання, що виконується набагато швидше.

Підключаючи стандартні логічні мікросхеми, слід подбати про те, щоб уникнути підключення занадто великої кількості чіпів до одного виходу. В Компанії СЕА можливо отримати кваліфіковану консультацію та придбати мікросхеми стандартної логіки від світових виробників за найкращими цінами в Україні, звернувшись до нас за телефоном: +38 (044) 330-00-88 або по e-mail: info@sea.com.ua

Top