Мікросхеми стандартної логіки — це напівпровідникові пристрої, які реалізують базові логічні операції, що виконуються над одним або кількома цифровими вхідними сигналами для отримання цифрового вихідного сигналу.
Існує приблизно 600 типів стандартних логічних мікросхем, від базових мікросхем до високофункціональних арифметико-логічних одиниць. Поділяють на два типи: транзисторно-транзисторні та комплементарну структуру метал-оксид-напівпровідника (ТТЛ та КМОН).
Транзисторно-транзисторні логічні мікросхеми є найбільш відомі, їх основна схема побудована з біполярними транзисторами. Ці мікросхеми працюють від напруги 5 В, зберігаючи ефективність та низький рівень паразитного сигналу.
Класифікують за видами:
Якщо конструкція вимагає передачі сигналів між цифровими інтегральними мікросхемами, тоді проєктувальник повинен знати логічні умови, що дадуть H або L, і діапазони напруги, які представляють ці умови. Діапазони напруги, що відповідають логічним умовам, називаються логічними рівнями. З’єднанні мікросхеми повинні використовувати однакові логічні рівні; використання різних рівнів призведе до відключення зв'язку та навіть може призвести до пошкодження мікросхеми.
Комплементарні оксидні металеві напівпровідникові мікросхеми: основна схема побудована з пар напівпровідникових польових МОН транзисторів p-типу та n-типу. Напруги, що використовуються для управління цими чипами поширюються на широкий діапазон.
Технологія КМОН використовується для логічних цифрових чи аналогових схем, приймачів зв'язку. Більш важка технологія виготовлення забезпечує споживання енергії тільки під час перемикання, що виконується набагато швидше.
Підключаючи стандартні логічні мікросхеми, слід подбати про те, щоб уникнути підключення занадто великої кількості чіпів до одного виходу. В Компанії СЕА можливо отримати кваліфіковану консультацію та придбати мікросхеми стандартної логіки від світових виробників за найкращими цінами в Україні, звернувшись до нас за телефоном: +38 (044) 330-00-88 або по e-mail: info@sea.com.ua.
Написати відгук