× Компания Каталог Новости Вакансии Профиль Производители Контакты Доставка Тех.поддержка

Реактори

Термін «Реактор» є загальним для безлічі апаратів, насправді це найширший ряд машин, що відрізняються електричними параметрами, конструктивним виконанням та сферою застосування.

SEA SpA випускає велику типологію реакторів, ціна яких більш ніж конкурентна, що застосовуються у всіх напрямках сучасної енергетики. Виробляються машини в трифазному та однофазному виконанні, з сухою та масляною ізоляцією.

Завантажити каталог

Спектр продукції, що випускається

  • масляні (OSR) та сухі (DSR) керовані шунтуючі реактори – потужністю до 25 МВАр та напругою до 150 кВ;
  • масляні (OLR) та сухі (ODR) струмообмежувальні реактори – для обмеження струмів короткого замикання до 4000 A, напругою до 36 кВ;
  • реактори для спеціальних застосувань з повітряною та масляною ізоляцією;
  • масляні (ONT) та сухі (DNT) нейтральні реактори заземлення;
  • котушки Петерсена – регульовані типу ONR/PV (масляні) та не регульовані типу ONR/PF (масляні) або DNR/PF (сухі);
  • автоматика управління компенсаційними реакторами середньої напруги

Олійний реактор SEA SpAРеактор маслянийСухий реактор SEA SpA

OSR та DSR шунтуючі реактори

Масляні OSR та сухі DSR реактори – потужністю до 25 МВАр та напругою до 150 кВ – включаються паралельно лінії електропередач. Сферою застосування електричних машин подібного типу є компенсація ємнісної складової довгих ненавантажених ліній електропередач з метою зниження небезпечної для електрообладнання перенапруги. Як правило, сердечник машин подібного типу має повітряний зазор або виготовляється зі звичайного пакета сталі, при малих потужностях реактора і з радіальним пакетом в машинах з більш високою потужністю. Розробка сердечників із зазором повинна виконуватися з особливою ретельністю для того, щоб згодом забезпечити стабільну роботу машини протягом тривалого періоду експлуатації, запобігти і мінімізувати шум і вібрацію при роботі реактора.

OLR та ODR — вибір струмообмежувальних реакторів

Масляні OLR та сухі ODR реактори – для обмеження струмів короткого замикання до 4000 A, напругою до 36 кВ – включаються послідовно з лінією. При виникненні короткого замикання на фідері, що відходить, реактор виконує струмообмежувальну роль. Як правило, це великі однофазні котушки без магнітного сердечника, що монтуються в трифазні блоки. При установці таких реакторів необхідно дотримуватися запобіжних заходів щодо будівельних конструкцій. Магнітне поле, створюване цими машинами, може призвести до нагрівання арматури залізобетонних конструкцій, як наслідок її нагрівання та руйнування бетону під дією механічних зусиль, що виникають при нагріванні. Реактори малої потужності можуть бути реалізовані в трифазному виконанні, з зануреними в трансформаторне масло струмоведучими частинами. Цим досягається економія місця та гнучкість при встановленні машини, магнітне поле створюване такою машиною значно менше. В енергетиці існує безліч областей, у яких знайшли застосування реактори.

Реактори особливого застосування

SEA SpA може розробляти реактори з повітряною та масляною ізоляцією особливого призначення (наприклад, реактори-фільтри або машини, що застосовуються в лабораторіях) на замовлення клієнтів.

ONT та DNT заземлюючі реактори

Метою застосування масляних реакторів ONT та сухих DNT реакторів є утворення точки заземлення ізольованої мережі. Як правило, включаються паралельно лінії у безпосередній близькості до джерела живлення (до трансформатора). Первинна обмотка з'єднується в "зігзаг" і заземляється безпосередньо або через заземлювальний резистор. Вторинна обмотка використовується для споживачів невеликої потужності або просто відсутня. Масляні заземлюючі реактори є дуже компактною конструкцією з використанням тороїдальних трансформаторів. З'єднання високої напруги закриті спеціальним корпусом, що запобігає небажаному доступу до небезпечних частин машини. В цілому, реактор є компактною, надійною і недорогою електроустановкою.

ONR/PF та DNR/PF котушки Петерсена

Нерегульовані котушки Петерсена масляного ONR/PF та сухого DNR/PF типів – це однофазні реактори, які використовуються, як правило, для компенсації ємнісних струмів в ізольованих мережах. Якщо значення реактивного опору котушки підібрано правильно, то вдається значно знизити (компенсувати) ємнісний струм мережі в режимі КЗ, тим самим запобігти виникненню серйозних пошкоджень у точці замикання. У 2004/2005 роках котушки Петерсена виробництва SEA SpA були піддані строгому контролю з боку ENEL SpA (Національне Електроенергетичне Агентство) та отримали відповідну сертифікацію.

ONR/PV котушки Петерсена

Принцип дії цього апарату - регульованої котушки Петерсена масляного ONR/PV типу - в цілому не відрізняється від нерегульованої котушки Петерсона за винятком того, що величина реактивного опору реактора автоматично налаштовується таким чином, щоб по можливості повністю компенсувати ємнісний струм, що протікає при КЗ.

Регулювання виконується шляхом переміщення сердечника всередині котушки. Пересування керується електродвигуном, з'єднаним зі спеціальним редуктором, що забезпечує велику точність та надійність механізму. У 2004/2005 роках регульовані котушки Петерсена виробництва SEA SpA були піддані строгому контролю з боку ENEL SpA і отримали відповідну сертифікацію.

Автоматика керування реакторами

Пристрій автоматичного управління компенсаційними реакторами середньої напруги забезпечує якісне регулювання та налаштування опору котушки в залежності від постійної ємності мережі середньої напруги. Тісна комерційна співпраця протягом довгих років із фірмою ”Eberle GmbH&Co. KG” (Німеччина) дозволяє пропонувати нашим клієнтам керовані реактори з блоком управління та контролю «Eberle». Цей блок є одним з найбільш комплексних та сучасних пристроїв, присутніх на ринку електроенергетики у всьому світі.

 

Компанія СЕА постачає продукцію SEA SpA на територію України.

  • Відповідність нормативам
    Реактори SEA відповідають європейському нормативу EN60289, і можуть бути виготовлені відповідно до нормативних документів, які пред'являються замовниками. З будь-яких питань просимо звертатися до нашої технічної або комерційної служби.
  • Типові випробування
    Всі реактори піддаються типовим випробуванням у нашому випробувальному обладнанні згідно з вищезгаданими нормативами. Можливе проведення додаткових, специфічних випробувань на вимогу замовника. У нашому архіві є результати безлічі проведених випробувань, які доступні для ознайомлення нашим клієнтам.
  • Служба сервісу
    SEA SpA надає кваліфіковану технічну допомогу, необхідну при монтажі, експлуатації або технічному обслуговуванні реакторів будь-якого типу.

З питань отримання додаткової технічної інформації та як купити реактор в Україні SEA SpA звертайтесь до відділу обладнання для енергетики Компанії СЕА за тел.: (044) 330-00-88 або e-mail: info@sea.com.ua .

Top