× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Контролер SMART GATE

GSmart Efacec

G Smart, як частина сімейства продуктів SmartGate, є інноваційним контролером розподільної мережі, який об’єднує управління та моніторинг мереж середньої напруги (MV) і низької напруги (LV).

Хоча призначенням G Smart є автоматизація нових трансформаторних підстанцій, а також автоматизація середньовольтних мереж живлення разом з розумним вимірювальним шлюзом, блоки G Smart також можна використовувати в новітніх додатках розумних енергосистем.

Об'єднавши множинні функції автоматизації зі збором даних нижчого низьковольтного розумного вимірювача та керуванням через множинні стандартні комунікаційні інтерфейси, G Smart робить можливими реальні рішення розумних енергосистем шляхом автоматизації середньо- та низьковольтних мереж через вуличне освітлення, управління енергоспоживанням з боку споживача, розумну підзарядку електромобілів та контроль мікрогенерації. G Smart включає вбудований Веб-сервер, вхід/вихід даних, збереження даних, виявлення помилок, комунікації, моніторинг стану, локальний вимір енергії та аналіз якості енергії, а також вичерпний самоконтроль.

Повна програмованість мовами IEC 61131-3 разом з інтерфейсами програмування додатків (API) уможливлюють впровадження алгоритмів, що визначаються користувачем, та новітніх додатків відповідно до потреб кожного проєкту.

Віртуальний G Smart – це програмний варіант контролера G Smart, який доступний для програм для збору даних для розумного вимірювання.

Контролер SMART GATEКонтролер SMART GATEКонтролер SMART GATE

Контролер SMART GATEКонтролер SMART GATEКонтролер SMART GATE

Ключові характеристики SmartGate

 • Новий контролер розумної енергосистеми
 • Численні налаштування комунікації
 • Автоматизація локальних середньо- та низьковольтних підстанцій
 • Контроль вуличного освітлення
 • Розумний вимірювальний шлюз
 • Локальний вимір та аналіз якості електроенергії
 • Автоматика IEC 61131-3, що визначається користувачем

Структура

Переваги споживача

 • Збільшує надійність мережі та якість послуг
 • Зменшує вартість енергії та кількість втрат
 • Покращує ефективність роботи мережі
 • Має високу доступність і не вимагає особливого догляду
 • Просте управління виміром
 • Підтримка новітніх програм
  -- Активне управління енергоспоживанням з боку споживача
  -- Контроль розумної підзарядки електромобілів
  -- Розподілене управління мікрогенерацією
  -- Управління збереженням енергії

Характеристики продукту

Конструкція та інтерфейси входу/виходу

Стандартний фабричний пристрій має 8 цифрових входів та 8 цифрових виходів.

На вибір є дві додаткові карти розширення, одна для розширення можливостей входів/виходів, що має 16 цифрових входів і 8 цифрових виходів, інша - для вимірювання та управління якістю енергії. Пристрій G Smart має маркування CE, і був розроблений відповідно до всіх застосовних міжнародних вимог, включаючи ізоляцію, стійкість та рівень випромінювань.

 Номінальна напруга G Smart: 230 В змінного струму.

Комунікаційні інтерфейси

G Smart включає широкий спектр опцій для комунікацій, які уможливлюють створення структур множинних систем. Серійні інтерфейси зазвичай використовуються для підключення між сім'єю продукції SmartGate або третіх пристроїв через мережу TAN (трансформаторну локальну мережу), порт PLC використовується в основному для підключення лічильників низької напруги та модемів GPRS/UMTS або порти Ethernet використовуються для інтеграції системи в мережі WAN. Всі комунікаційні інтерфейси включають масштабний самоконтроль, включаючи онлайн-дані та статистику.

Контролер SMART GATEКонтролер SMART GATE

Інтерфейс керування

Для діагностики та керування пристроєм можуть використовуватися і порти Ethernet, і два USB-порти і один порт RS232. У пристрій вмонтовано чотири діагностичні світлодіоди (POWER (живлення), RUN (робота), лічильники оптичних імпульсів активної та реактивної потужності).

Через порти Ethernet, G Smart надає доступ до вбудованого веб-сервера для діагностики, управління, контролю та вилучення записів щодо всіх наявних функцій пристрою, включаючи управління вихідними блоками – такими, як розумні лічильники або зовнішні модулі.

Локальний інтерфейс користувача G SmartІнтерфейс керування

Комунікаційні протоколи

G Smart надає кілька комунікаційних протоколів, що дозволяють інтеграцію до різних системних конфігурацій. Зазвичай налаштування включає IEC 60870-5-104 (TCP/IP) для віддаленого контролю, DLMS/COSEM або Web Services для віддаленого керування, DLMS/COSEM для комунікацій низьковольтних мереж та протокол MODBUS для локальної комунікації підстанції. Такі протоколи можуть використовуватись через кілька інтерфейсів, включаючи Ethernet, GPRS/UMTS, RS485, PLC або RF Mesh.

Часова синхронізація в реальному часі може бути проведена через SNTP, коли пристрої інтегруються в мережу з годинником SNTP/NTP. Для резерву використовуються множинні сервери часу NTP, а посиленої гнучкості – кілька режимів комунікації NTP.

Комунікаційні протоколи

Інтерфейси на веб-основі

G Smart має потужний інтерфейс HMI на вбудованому веб-сервері, який дає зручний у використанні та надійний доступ до конфігурації пристрою, моніторингу та контролю системи, а також управління мережею вимірювання. Надійний доступ до цих функцій можливий за допомогою логіна користувача, захищеного паролем через порти Ethernet або модем GPRS/UMTS.

Модулі HMI від G Smart дозволяють, серед іншого, самостійно налаштовувати всі функції G Smart, здійснювати управління пристроєм і мати доступ до всіх записів, відображати всі дані, зібрані локально або отримані від віддалених вимірювальних пристроїв.

Інформація, що локально зберігається, може також бути експортована в файли CSV для офлайн аналізу, або відображена в списках зі зручними фільтрами.

Для робочих потреб також можна створювати та використовувати схеми, визначені користувачем, як і в будь-якому складному HMI, включаючи графічну анімацію та контроль. Управління пристроєм включає програмування завдань, конфігурації, вимірювання, відображення історії, прошивку тощо.

Інтерфейси на веб-основі

Журнал подій та даних

G Smart пропонує низку впорядкованих журналів, які допомагають користувачеві звернутися до важливих записаних даних. Через Список сигналів тривоги (Alarm List) можна перевірити відповідні сигнали тривоги та їх тимчасові мітки, що відповідають певним користувачам операційним обмеженням поза показниками діапазону, випадки з обладнанням, випадки з вимірюванням та якістю енергії тощо. Журнал подій пристрою зберігає всі випадки, що стосуються G Smart для офлайн аналізу. А спеціальний Журнал якості енергії також є доступним для випадків і статистики, відповідних EN 50160.

Автоматизація середньо/низьковольтних підстанцій та програмування IEC 61131-3

G Smart може використовуватися як розумний RTU та блок автоматизації середньо/низьковольтної підстанції, завдяки вбудованим функціям, таким, як виявлення помилок середньої напруги, моніторинг та контроль трансформатора, контроль вимикача середньої напруги, та кілька вимірювань (показники RMS, фактор потужності та інші).

Як регулятор, побудований на дотриманні стандартів, G Smart програмується мовами IEC 61131-3, що робить можливим використання програм, що визначаються користувачем – таких як середньовольтні перемикання, що відновлюються, загальна послідовність перемикань, групування і обробка сигналів тривоги, в числі інших. Пристрій IEC 61131-3 має булеву логіку, арифметичний процесор цілих чисел і з плаваючою комою, стандартними блоками – такими як тригери, лічильники та таймери.

Програмне оточення повністю інтегроване у Automation Studio.

Контролер SMART GATE

Моніторинг стану середньо/низьковольтної підстанції

Поки все більше і більше систем звертаються до моніторингу умов для покращеного управління активами, G Smart стає неоціненною допомогою в отриманні локальних робочих даних та оцінці здоров'я. Декілька робочих умов та сигналів тривоги – таких як втручання, пожежа, повінь, температура в трансформаторі та відсіку, статус ланцюга низької напруги – можна помітити, виявити, повідомити та інтегрувати для покращених алгоритмів.

Огляд програм

G Smart – це розумний контролер, призначений для використання Smart Grid (розумних енергосистем). Поєднуючи розумні функції та можливості, він є фокусною точкою для розумного моніторингу, вимірювання, управління та контролю новітніх розподільних мереж, а також економним, надійним, безпечним та екологічним елементом.

Нова автоматика трансформаторної підстанції

• Моніторинг та контроль над RTU та елементом середньої напруги
• Визначення помилок середньої напруги
• Локальний вимір енергії та аналіз якості живлення
• Моніторинг стану підстанції та трансформатора
• Множинні пристрої трансформатора

Розумний вимірювальний шлюз

• Зчитування/збирання вимірювань
- Локальне заощадження
• Управління вимірами
- Автоматичні установки вимірювання
- Події вимірювань
- Тарифи
- Повідомлення

Інтегровані програми розумної енергосистеми

• Вимірювальний шлюз
• Локальний вимір енергії та аналіз якості живлення
• RTU та автоматика середньої напруги
• Управління вуличним освітленням
• Контроль мікрогенерації
• Інтеграція та розумна підзарядка ЕС
• Управління технічною інфраструктурою (середня та низька напруга)

Найновіші програми розумної енергосистеми

• Управління енергоспоживанням з боку споживача
• Комбінований контроль споживання, заощадження, підзарядки ЕС та
мікрогенерації
• Секціонування та робота при підключенні до мережі
• Технічне та економічне управління енергією

Нова автоматика трансформаторної підстанціїРозумний вимірювальний шлюз

Інтегровані програми розумної енергосистемиНайновіші програми розумної енергосистеми

Управління розумною системою вимірювання

Пристрій G Smart повністю готовий до комунікації з Efacec або іншими розумними вимірювальними пристроями. Він пропонує кілька характеристик для легкої інтеграції та управління – таких як автоматичне налаштування вимірювального пристрою, автоматичне визначення підключених розумних вимірювальних пристроїв, збирання, зберігання та надання записів та подій вимірювання, управління та контроль за тарифами, відключення подачі енергії, профілі навантаження, дані фактурування і т.д.

Контролер SMART GATE

Баланс енергії низької напруги

Моніторинг відносин між енергією, що поставляється силовими трансформаторами і споживаної приєднаними клієнтами, можливий завдяки функції балансу енергії низької напруги, яка надає простий механізм визначення технічних і нетехнічних втрат завдяки генеруванню сигналів тривоги та звітів. В наявності множинні опції конфігурації, включаючи балансування енергії в різних періодах, чисельні вимірювані кількості та параметри балансування.

Несиметрія навантаження низької напруги

Функція несиметрії навантаження є складовою частиною набору захисних алгоритмів G Smart.

Ця функція визначає несиметрію навантаження між фазами мережі низької напруги відповідно до встановлених параметрів визначення, включаючи фіксований або відносний рівні, і генерує зручні сигнали тривоги або звіти.

Клієнти при перебоях у роботі

З цією функцією сигналу тривоги користувач може швидко виявити потенційні помилки у проведенні розподілу низької напруги та/або перебої у роботі критичних клієнтів. Параметризація цієї функції включає мінімальний відсоток клієнтів з перебоями у роботі різних рівнів пріоритетності, а також різних географічних зон.

Виявлення помилок низької напруги

Завдяки співвідношенню зібраних даних про помилки комунікації розумного вимірювального пристрою G Smart може знаходити помилки в роботі мережі низької напруги. Він також може надавати інформацію про географічне розташування та прив'язку до фази, не тільки в тому, що стосується точного визначення помилок мережі низької напруги, але також для надання інформації про усунення помилок, щоб допомогти відновити
систему і таким чином скоротити час перебоїв у роботі.

Моніторинг якості живлення

Пристрій G Smart завдяки оснащенню розширювальною платою якості живлення може аналізувати, моніторити та реєструвати параметри якості живлення з локально виміряної напруги. Вимірювання та механізм їх збору відповідають вимогам похибки класу А, а також вимогам збору вимірювань та концепції маркування згідно з IEC 61000-4-30.

Більше того, існує можливість промоніторити параметри напруги та генерувати сигнали тривоги, налаштувавши операційні пороги та таймери інтеграції в тому, що стосується частоти, величини напруги, стрибків, повного коефіцієнта гармонійних спотворень, змісту гармонік, несиметрії напруги.

Що стосується різких відхилень напруги, G Smart надає статистику, яка включає лічильники та загальний час для кожного типу відхилення та для кожної фази.

У тому, що не стосується вимірювання та запису, G Smart також виявляє, зберігає та інформує про випадки, що стосуються якості з точністю до мілісекунди – таких як відхилення у виміряних показниках напруги, сигнали тривоги, пов'язані з моніторингом, дії користувачів.

 

Компанія СЕА є офіційним дистриб'ютором EFACEC Sistemas de Electrónica на території України.

З питань отримання додаткової технічної інформації та придбання продукції EFACEC звертайтесь за тел.: (044) 330-00-88 або e-mail: info@sea.com.ua .

Top