× Компания Каталог Новости Вакансии Профиль Производители Контакты Доставка Тех.поддержка

Лазери

Що таке лазерний діод

Лазерні діоди — це напівпровідникові лазери з електричним накачуванням, у яких посилення генерується електричним струмом, що протікає через перехід типу p - n або (частіше) через структуру p - i - n.

лазерный диод

Лазерні діоди представляють собою альтернативу світлодіодам, оскільки вони охоплюють аналогічний діапазон довжин хвиль, тобто від інфрачервоного до фіолетового. Однак лазерні діоди розсіюють набагато більшу частку енергії у вигляді тепла, ніж світлодіоди і коштують дорожче. Незважаючи на те, що вони раніше були привабливою заміною світлодіодів, їх висока вартість зробила їх менш конкурентоспроможними, особливо після появи надяскравих світлодіодів.

Види лазерних діодів

Для того щоб купити лазерний діод, необхідно ознайомитися з видами лазерних діодів, щоб уникнути зайвої витрати коштів. Існує кілька різних типів лазерних діодів. Кожен тип має свої особливості і використовується для різних застосувань. Можна використовувати дві основні категорії лазерних діодів: одна генерує випромінювання світла сама, а інша використовує зовнішнє джерело.

Основні категорії напівпровідникових лазерних діодів:

1. Інжекційний лазерний діод: інжекційний лазерний діод має багато спільних чинників зі світлодіодами. Вони виготовлені з використанням дуже схожих процесів. Основна відмінність полягає в тому, що лазерні діоди виготовляються з довгим вузьким каналом з відбиваючими кінцями. Це діє як хвилевід для світла. При роботі струм протікає через PN-перехід, і світло генерується з використанням того ж процесу, який генерує світло в світловипромінювальних діодах. Однак світло обмежене хвилеводом, утвореним в самому діоді. Тут світло відбивається і потім посилюється в результаті вимушеного випромінювання перед виходом через один кінець лазерного діода в якості зовнішнього променя.

2. Напівпровідниковий лазер з оптичним накачуванням: напівпровідниковий лазер з оптичним накачуванням використовує напівпровідниковий чіп III-V в якості основи. Оптичне посилення забезпечується стимульованим випромінюванням. Підхід OPSL пропонує кілька переваг, особливо у виборі довжини хвилі і відсутності перешкод від внутрішніх електродних структур.

лазерный диодДеякі з основних типів лазерних діодів включають в себе наступні типи:

  • Лазерний діод з подвійною гетероструктурою
  • Лазерний діод з квантовими ямами
  • Квантово-каскадний лазерний діод  
  • Роздільний гетероструктурних лазерний діод   
  • Лазерний діод з розподіленим зворотнім зв'язком 
  • VCSEL (лазерний діод з вертикальною порожниною) 
  • Лазерний діод із зовнішнім резонатором. 
  • VECSEL (лазерний діод із вертикальною зовнішньої порожниною)

В каталозі Компанії СЕА представлені лазерні діоди і лазерні модулі від провідних виробників світлотехнічної продукції.

Для того щоб дізнатися ціну лазерного діода або модуля, а також отримати детальну інформацію про товари, звертайтеся до відділу світлотехнічної продукції за телефоном +38 (044) 330-00-88 або по e-mail: info@sea.com.ua

Top