Програмовані логічні контролери

Інформація дійсна на 19.03.2024 р.


8-ми слотовый программируемый контроллер для автоматизации
IBM PC совместимый программируемый логический контроллер
4-х канальный модуль счетчиков/таймеров
16 канальный модуль дискретного ввода с гальванической изоляцией и светодиодной индикацией
4 канальный модуль аналогового вывода
7-ми канальный термоэлектрический модуль
8-канальный модуль аналогового ввода
3-х канальный модуль ввода для подключения термометров сопротивления
Система ввода/вывода на базе Ethernet
Удаленный терминал на процессоре Xscale @ PXA-270
Программируемый контроллер для систем автоматизации на базе процессора Intel® Atom™ CPU
Безвентиляторный PC-совместимый программируемый логический контроллер на базе процессора Intel Celeron M с частотой 1 ГГц

Програмовані логічні контролери (PLC або programmable logic controller, ПЛК) є захищеним комп'ютером, що використовується для промислової автоматизації. Ці контролери можуть автоматизувати певний процес, функцію машини чи навіть всю виробничу лінію. Проте найбільшою перевагою використання ПЛК є можливість змінювати та копіювати операції чи процеси, збираючи та передаючи важливу інформацію. Ще однією перевагою системи ПЛК є те, що вона є модульною. Таким чином, можна змішувати та зіставляти типи пристроїв введення та виведення, які найкраще підходять для вашої програми.

Типи Програмованих логічних контролерів

Промислові логічні контролери інтегровані як одиничні чи модульні блоки. PLC контролер можна купити будь-якого типу, але дуже важливо розібратися, який саме логічний контролер буде відповідати Вашим вимогам.

Вбудований або компактний PLC контролер складається з декількох модулів в одному корпусі. Тому можливості введення/виведення визначаються виробником, а не користувачем.
Модульний ПЛК складається з декількох компонентів, які підключаються до загальної стійки або шини з можливостями введення/виводу, що розширюються. Він містить модуль живлення, процесор та інші модулі введення/виведення, які підключені один до одного в одній стійці. Ці ПЛК бувають різних розмірів зі змінним джерелом живлення, обчислювальними можливостями, можливістю введення/виведення тощо.
Модульні ПЛК далі поділяються на малі, середні та великі ПЛК залежно від обсягу пам'яті програм та кількості функцій введення або виведення.

1. Малий ПЛК — це мініатюрний пристрій, який спроєктований як компактний і міцний блок, встановлений або розміщений поруч із контрольованим обладнанням. Цей тип PLC використовується для заміни вбудованої логіки реле, лічильників, таймерів і т. д. Розширюваність цього модуля введення та виведення ПЛК обмежена для одного або двох модулів і використовує список логічних команд або мову релейної логіки як мову програмування.
2. ПЛК середнього розміру в основному використовується в промисловості, що дозволяє використовувати безліч модулів, що підключаються, встановлених на об'єднавчій платі системи. Декілька сотень точок введення/виведення забезпечуються шляхом додавання додаткових плат введення/виведення — і, на додаток до цього, ПЛК забезпечує засоби комунікаційного модуля.
3. Великі ПЛК використовуються там, де потрібні складні функції управління процесом. Можливості цих ПЛК значно вищі, ніж у середніх ПЛК з погляду пам'яті, мов програмування, точок введення/виведення, комунікаційних модулів тощо. В основному ці ПЛК використовуються в системах диспетчерського управління та збору даних (SCADA), на великих підприємствах, у розподілених системах управління і т.д.

Мова програмування Програмованих логічних контролерів

ПЛК системи мають 5 найпопулярніших мов програмування:

1. Сходова діаграма (Ladder diagram, LD).

Ladder Diagram був спочатку змодельований з релейної логіки, яка використовувала фізичні пристрої, такі як перемикачі та механічні реле для керування процесами. Ladder Diagram використовує внутрішню логіку, щоб замінити все, крім фізичних пристроїв, які потребують електричного сигналу для активації. Ви можете запрограмувати всі необхідні умови для впливу на вихідні умови, як логічні, так і фізичні.

2. Схеми послідовних функцій (sequential function charts, SFC).

Якщо у Вас є досвід роботи з блок-схемами, ця мова програмування ПЛК буде вам знайома. У послідовних функціональних діаграмах Ви використовуєте кроки та переходи для досягнення кінцевих результатів. Кроки виступають як основна функція у Вашій програмі та містять дії, які відбуваються, коли Ви їх програмуєте. Це рішення може ґрунтуватися на часі, певній фазі процесу чи фізичному стані обладнання. Переходи - це інструкції, які Ви використовуєте для переходу від одного кроку до іншого, встановлюючи умови true або false. На відміну від традиційних блок-схем, схеми послідовних функцій можуть мати кілька шляхів. Ви можете використовувати гілки, щоб почати кілька кроків одночасно.

3. Функціональна блок-схема (FBD).

Функціональна блок-схема, яка є графічним типом мови, описує функцію між входами і виходами, які з'єднані в блоки лініями. Спочатку функціональні блоки були розроблені для створення системи, в якій можна було б налаштувати безліч поширених завдань, таких як лічильники, таймери, цикли і т. д. Ви програмуєте блоки на листи, а потім ПЛК постійно сканує листи в числовому порядку або визначається з'єднаннями, що прописані між блоками.

4. Структурований текст (ST).

Четвертою мовою програмування PLC контролера є структурований текст — мова високого рівня, як Basic, Pascal і C. Це дуже потужний інструмент, який може виконувати складні завдання, використовуючи алгоритми та математичні функції, а також завдання, що повторюються. У коді застосовуються оператори (FOR, WHILE, IF, ELSE, ELSEIF, CASE), розділені точками з комою, а потім ці оператори змінюють або вхідні, вихідні чи змінні дані.

5. Список інструкцій (IL).

Список інструкцій також є текстовою мовою. Мова списку команд схожа на мову асемблера. У цьому мові програмування ПЛК використовуються мнемонічні коди, такі як LD (Load), AND, OR тощо.

 

Компанія СЕА пропонує своїм клієнтам програмований контролер будь-якого типу від провідного виробника обладнання для промислової автоматизації компанії Advantech. Для того, щоб купити plc контролер або отримати додаткову інформацію, звертайтесь до відділу обладнання для промислової автоматизації Компанії СЕА за телефоном +38 (044) 330-00-88, або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua.

Top