Підприємство Hamamatsu Photonics Norden AB (Кіста, Швеція) є дочірньою компанією (філією) Hamamatsu Photonics KK, яка займається виробництвом фотопомножувачів (ФЕУ), пристроїв обробки зображень, джерел світла, опто-напівпровідників, систем візуалізації та аналізу.
Становлення, розвиток та розширення компанії
У 1948 році була заснована Tokai Electronic Laboratory, яка виробляла фотопапір. Через 5 років підприємство переформували на Hamamatsu TV Co., Ltd., яке займалося виробництвом фотопаперу, фотоелектронних помножувачів (також і стороннього типу), трубок для прийому зображення, віконітів селенових фотокатодів, труб нічного бачення та фотоелементів CdS (сульфід кадмію). Співпрацюючи з Науково-технічним Агентством компанія провела фінансований науково-дослідний проєкт "Експериментальне дослідження гамма-сцинтиляторів (Ca-OW)" та отримала грант на "Експериментальні дослідження фотоелектронних помножувачів".
Вже в 60- х роках Hamamatsu підписала угоду про технічну підтримку з корпорацією RCA (США), відкрила офіси в Токіо та Нью-Йорку, а пізніше і Корпорацію Хамамацу як афілійовану зі США компанію. Асортимент продукції розширили детектори PbS (стандартні короткохвильові інфрачервоні – SWIR) та датчики полум'я (ультрафіолетові, UV-TRON), інфрачервоні відікони (у тому числі і півдюймові) та відеокамери, срібно-висмутні, сонячні, трубчасті і багатолужні фотоелектронні помножувачі, накопичувальні (в тому числі приймальні) трубки та трубки модулятора світіння, лампи з порожнистим катодом та дейтерієві лампи, відеоаналізатори та дисектори зображень. Також були розроблені системи аналізу реакції зіниці (Iriscorders) та вимірювання абразивних властивостей тролейної лінії.
Міністерство міжнародної торгівлі та промисловості (MITI) видало Hamamatsu кілька Технологічних Випробувальних Грантів для Гірничодобувної та Обробної Промисловості, а саме, на дослідження інфрачервоних відіконів, суперкомпактних телекамер, каскадних трубок для формування зображень та вакуумних УФ-фотомножників.
Президент компанії Хоріучі отримав медаль «Пурпурна стрічка» (Японія). Головний завод (працював з 1964 року) та офіс переїхали до Ічино-чо.
У 70х роках Hamamatsu почала виробляти 3-дюймові, напівдюймові (переднього типу), що вважають фотони, GaAs (арсенід галію), бічні багатолужні, високотемпературні і застосовувані для рідинного сцинтиляційного рахунку фотопомножувачі, кремнієві (у тому числі і PIN) і Ga галія) фотодіоди, рентгенівські відикони та томографи, Imagelyzers (системи аналізу зображень), мікроканальні пластини, позиційні детектори (PSD), сумісні з комп'ютером відеокамери та системи лінійних камер. Розроблена компанією вакуумна УФ-телевізійна камера на Kyokkou (безпілотний супутник, призначений для спостережень полярних сяйв) є першою у світі, яка відправляла зворотні зображення з космічного простору північного сяйва.
MITI видало Hamamatsu Гранти на Важливі Дослідження та Розробки в Області Технологій, а саме на прикладні дослідження смугових трубок, високочутливих швидкодіючих накопичувальних трубок та на розробку ексімерного лазера для використання у спектроскопії. Також, у цей період компанія проводила фінансовані дослідження технологій виробництва рентгенівських відикон та холодного катода для електронної емісії (Науково-дослідна Корпорація Японії), підтвердження безконтактних вимірювань для використання в системах з донним вибоєм, аналізатора моделі ходи для інвалідів та систем фотоелектричного перетворення емісійна томографія) (MITI).
Було розпочато технічну співпрацю з Heiman Technology Co., Ltd (тодішня ФРН), створено спільне західнонімецьке підприємство Hamamatsu Television Europe GmbH, побудовано фабрику Toyooka, відкрито офіс продажу в Осаці (а Токійський офіс з продажу переїхав до Азабу) та підписано угоду з Philips (Нідерланди).
Ера Фотоніки
У 80-х роках Hamamatsu приступила до виробництва та випуску наступних виробів: підсилювачі зображення (у тому числі рентгенівські та для високочутливих телекамер), прилади нічного бачення, відеокамери цифрової радіографії, вакуумні УФ, 1/4-дюймові та позиційно-чутливі фотопомножувачі, 2-мірні фотонні рахунково- відбивні трубки, позиційні детектори для камер з автофокусом, ксенонові лампи, високопотужні імпульсні лазерні діоди, лінійні датчики зображення, джерела УФ-випромінювання, напівпровідникові УФ-датчики, ексимерні лазери, оптоволоконні пластини, високофункціональні фотомікрофони, -дюймові), фотонні мікроскопи, ПЕТ (позитронно-емісійної томографії). Розробила системи гарячого електронного аналізу, PIAS (реєстрація зображень з фотонного рахунку), вакуумну УФ-телевізійну камеру для космічного зонда Suisei, що вирушив у рейс до комети Галлея.
Компанія отримала гранти та фінансування на проведення прикладних досліджень двовимірних вимірювань низького рівня освітленості, просторових модуляторів світла, фотоконтрольованих мікроскопів, нових технологій міжз'єднань з використанням прогресивних хвильових функцій (гранти), фотохімічної реакційної системи для діагностики та лікування раку, системи лазерної ангіопластики, лазерного обладнання. обробки кісткової тканини (все від MITI), позитронного КТ-сканера високої роздільної здатності та технології виробництва рентгенівських накопичувальних приймальних труб (Науково-дослідна Корпорація Японії).
Hamamatsu брала участь у дослідженнях та розробках неінвазивного моніторингу кисню в мозку людини (спільно з Лондонським University College), методу ідентифікації ракових клітин за допомогою томографії з використанням спеціальної камери (з Медичним центром Хамамацу), системи діагностики та лікування раку з використанням лазерів, нейрокомп'ютера, систем точного вимірювання положення атома та лазерного розсічення хромосом.
Президент компанії Хоріучі отримав медаль «Стрічка індиго» (Японія). Hamamatsu провела перший Фотоновий Ярмарок (далі проводиться кожні 3-5 років) та Міжнародну Конференцію "Розум/Мозок", офіційно змінила назву на Hamamatsu Photonics KK, зареєструвалася на позабіржовому ринку Японської Асоціації Дилерів Цінних Паперів. Відкрила центральний офіс та дослідницьку лабораторію в Цукубі, заснувала афілійовані компанії у Франції, Великобританії та Швеції та спільну компанію в Китаї, а також проспонсувала новий навчальний курс Медичної школи Університету Хамамацу (Японія).
У 90-х роках товарний ряд Hamamatsu був поповнений такими приладами, як рентгенівські електронні мікроскопи, ксенонові (великої потужності) і металогалогенні лампи, лазерні мікропроцесорні пристрої, монітори інфрачервоної оксигенації (NIRO-500), різні хромосомні диссектори, параметричні лазери зі змінною довжиною області для фотометрії, мікрофокусні рентгенівські джерела, фотодіодні матриці з підсилювачем, аналізатори кісткової тканини, цифрові пускові пристрої оптичного поля, фотоіонізатори (електростатичні очищувачі), EB-CCD камери, "Body Line Scanner ", фотопомножувачі в uMetal-упаковці та ближнього інфрачервоного діапазону. Компанія представила на ринок системи: оптичні бездротові, з ексімерним барвником (лазерна), тонкошаровою абляцією (ІВ), для вимірювання часу життя пікосекундної флуоресценції та мембранного потенціалу, а їхня кадруюча камера була названа «Добре спроєктованим продуктом» MITI.
Компанія займалася дослідженнями прикладної технології вимірювань людської чутливості, абсолютної маніпуляції атомів і молекул, передових технологій обробки та вимірювання фотонів, технологій інформатики в геномі, розробкою системи оптичної томографічної візуалізації, рентгенівського флуоресцентного та фотоелектронного емісійного мікроскопа випромінювання; дослідженням розвитку фундаментальної технології нанобіології, розробкою технології генерації оптичних імпульсів високої щільності та вдосконалених методів контролю матеріалів; (Спонсорувала Науково-технічна корпорація Японії) аналізом генів, що експресуються в поодиноких нейронах людського мозку;
Відкрила Центральну науково-дослідну лабораторію (з центрами ПЕТ, дослідження матеріалів), лабораторію спортивної фотоніки, фабрику в Міякоді, офіс продажів у Сендаї, збудувала будівлю для біологічних досліджень (у дослідницькому парку). Вступила до Федерації Економічних Організацій та проспонсувала кафедру медичної фотоніки в Університетському коледжі Лондона. Центр розробки електронних трубок (Electron Tube Center), Відділи Систем та Solid State отримали сертифікати ISO-9000. Акції компанії були зареєстровані у першому розділі Токійської фондової біржі.
Піонер наступного століття
Починаючи з 2000 року, Hamamatsu побудувала нові будівлі, як, наприклад, Будинок Вимірювань, де оцінюють електромагнітні хвилі продукції, Будівлю Проєкту Просування Бізнесу (Відділ інтегральної оптики), фабрику для виробництва сцинтиляційних пластин та джерел світла (Підрозділ електронних трубок), відкрила Шангаї, фабрику в Міцуї, "Вищу школу для створення нових галузей фотоніки", і придбала Базу промислового розвитку (Куремацу). У Центрі медичної візуалізації Хамамацу було облаштовано відділ для раннього виявлення раку та дементії (недоумства).
Компанія закінчила розробку та початку продажу каліброваного джерела ксенонового світла, волоконно-оптичного та квантового каскадного лазерів, датчика радіаційної лінії CdTe, MPPC (мультипіксельний лічильник фотонів), TDI-камер (у тому числі рентгенівських), наукових CMOS-камер OR (для флуоресцентної мікроскопії), TriPHEMOS, NanoZoomer Digital Pathology, Iriscorder Dual, УФ-видимого волоконного джерела світла, квантово-ефективних (QE) фотоелектронних помножувачів, EB-ENGINE (Джерело лінійного випромінюючого електронного променя), мікрокомплекту (у тому числі і флуоресцентної), підготовки зразків для SEM/TEM та аналізу біофотонів, ультракомпактного міні-спектрометричного модуля, та першого у світі (заснованого на МЕМС) MEMS-FTIR із надмалим двигуном FTIR.
Підрозділи систем, Solid State та розробки електронних трубок отримали сертифікати ISO-14001. Опто-напівпровідник "APD" (використовується в CMS - міжнародному експериментальному проєкті з фізики високих енергій, Європейська лабораторія фізики частинок (CERN)) був нагороджений "Премією CMS 2003". C12666MA отримав нагороду "Призма 2015" на виставці SPIE Photonics West.
Масатоши Кошиба, почесний професор Токійського університету, був удостоєний Нобелівської премії з фізики (2002) за створення нової галузі — нейтринної астрономії, в результаті досліджень, проведених на Каміоканді, який був оснащений фоторозмножувачами Hamamatsu. Також, продукція компанії - твердотільні накопичувачі, удосконалені фотоприймачі та фотоелектронні помножувачі - допомогла виявити бозон Хіггса - відповідну премію за відкриття було видано професорам Франсуа Енглерт та Пітер В. Хіггс (2013).
Компанія продовжує брати участь у комплексних спільних дослідницьких програмах на тему взаємодії між світлом та речовиною (з університетом Хіросіми), кільцевою спектроскопією (зі Стенфордським Університетом США), розробки потужної напівпровідникової лазерної системи (з Групою Оптичних Наук та Розвитку Промисловості) та ін.
Hamamatsu вступила до Міжнародної Дистриб'юторської угоди з General Atomics США (про продаж продукції в Японії та Азії) і підписала Декларацію Фотоніки (з Університетом Сідзуока, Школою медицини Університету Хамамацу та Вищою школою зі створення нових галузей фотоніки) про зміцнення позицій міста фотоніки. Також компанія заснувала Hamamatsu Photonics Europe GmbH та Hamamatsu Photonics (China) Co., Ltd.
Компанія СЕА є постачальником продукції Hamamatsu на території України.
Написати відгук