Компания СЭА
× Компания Каталог Новости Вакансии Вход/авторизация Производители Контакты Доставка Тех. поддержка

Як працює сенсорний екран

  • 30.05.2024
  • 357

Сенсорний екран – це дисплей, який дозволяє користувачам взаємодіяти з електронними пристроями за допомогою дотику. Сенсорні екрани використовуються в широкому спектрі пристроїв, включаючи смартфони, планшети, комп'ютери та інформаційні кіоски. Основний принцип роботи сенсорного екрану полягає в тому, що він реєструє торкання та перетворює його на електричний сигнал, який потім обробляється програмним забезпеченням для виконання певної дії. Крім пальця, сенсорні екрани працюють і реагують на стилуси, рукавички та інші предмети, в залежності від типу технології.

Види сенсорних екранів

Сенсорні екрани поділяються на кілька основних видів, кожен з яких має свої особливості та принцип роботи. Найпоширенішими типами сенсорних екранів є резистивні, ємнісні (поверхнево-ємнісні та проекційно-ємнісні), інфрачервоні та сенсорні екрани на основі акустичних хвиль (SAW). Далі розглянемо кожен з цих видів детальніше.

Резистивний сенсорний екран

Резистивний сенсорний екран складається з двох шарів, які розділені тонким проміжком. Один шар покритий електропровідним матеріалом, а інший – резистивним. При натисканні ці шари з'єднуються в певній точці, створюючи електричний контакт, який реєструється як торкання. Основна перевага резистивних екранів – це висока точність та можливість роботи з будь-яким предметом, включаючи стилуси та рукавички. Проте, вони менш чутливі до легких дотиків і можуть бути менш надійними в умовах інтенсивного використання.

Резистивний сенсорний екран

Ємнісний сенсорний екран

Ємнісний сенсорний екран працює на основі зміни електричного поля при торканні. Є два основних типи ємнісних екранів: поверхнево-ємнісні та проекційно-ємнісні.

Ємнісний сенсорний екран

Поверхнево-ємнісний сенсорний екран

Поверхнево-ємнісний сенсорний екран складається з одного шару електроду, розміщеного на поверхні скла. Коли користувач торкається екрана, відбувається зміна ємності в цій точці. Це зміщення реєструється та обробляється контролером для визначення координат дотику. Такі екрани зазвичай використовуються в банкоматах та інформаційних кіосках, оскільки вони міцні та надійні, але менш чутливі до легких дотиків порівняно з проекційно-ємнісними екранами.

Проекційно-ємнісний сенсорний екран

Проекційно-ємнісний сенсорний екран має складнішу структуру, включаючи дві сітки електродів, розташованих вертикально та горизонтально. Коли користувач торкається екрана, ємність змінюється в точці торкання, і це змінення реєструється на перетині сіток електродів. Така технологія дозволяє розпізнавати одночасні дотики (мультитач) і забезпечує високу точність та чутливість. Проекційно-ємнісні екрани широко використовуються в смартфонах та планшетах.

Інфрачервоні сенсорні екрани

Інфрачервоні сенсорні екрани використовують невидимі інфрачервоні світлові промені, розміщені по краях екрану. Коли користувач торкається екрану, він перетинає ці промені, і датчики реєструють точку перетину. Ця технологія дозволяє працювати з будь-якими предметами та забезпечує високу точність і швидкість реагування. Інфрачервоні екрани зазвичай використовуються в інтерактивних дошках та інформаційних дисплеях.

Інфрачервоні сенсорні екрани

Сенсорні екрани SAW

Сенсорні екрани на основі поверхневих акустичних хвиль (SAW) працюють за допомогою ультразвукових хвиль, що проходять через поверхню скла. Коли користувач торкається екрану, ці хвилі поглинаються в точці дотику, і це поглинання реєструється датчиками. Технологія SAW забезпечує високу якість зображення та відмінну чутливість до дотиків, але може бути менш стійкою до забруднень та фізичних пошкоджень.

Сенсорні екрани SAW

Таким чином, кожна з технологій сенсорних екранів має свої унікальні переваги та застосування, що дозволяє використовувати їх у різних сферах та пристроях для забезпечення зручної та ефективної взаємодії користувачів з електронними системами.

Як правильно вибрати сенсорний екран

У світі, де технології автоматизації стрімко розвиваються, сенсорні екрани стали невід'ємною частиною нашого життя та виробничих процесів. Компанія СЕА пропонує широкий асортимент сенсорних екранів та контролерів, щоб задовольнити будь-які ваші потреби.

Компанія СЕА спеціалізується на постачанні проекційно-ємнісних та резистивних сенсорних екранів від таких виробників як Guangzhou Xiongzhou Electrics Co., Ltd, Chengdu VTouch Technology Co .Ltd та Elo TouchSystems (Tyco). Ці екрани доступні на нашому складі в Києві, що дозволяє швидко та зручно отримати необхідне обладнання.

Ми розуміємо, що вибір правильного сенсорного екрану може бути складним, тому пропонуємо повний спектр консультацій та допомогу у виборі найкращого сенсорного екрану, який відповідатиме вашим потребам. Наші фахівці допоможуть вам підібрати оптимальне рішення для вашого бізнесу та забезпечать повну технічну підтримку.

Звертайтеся до відділу обладнання для промислової автоматизації Компанії СЕА за телефоном +38 (044) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua

Компанія СЕА – ваш надійний партнер у світі сенсорних технологій

Top