Танталовий конденсатор
Танталовий конденсатор є типом електролітичного конденсатора, що входить до складу електронних схем. Він зазвичай складається з гранули металевого танталу у якості аноду, покритий ізолюючим оксидним шаром, який утворює діелектрик, оточений провідним матеріалом як катод.
В даний час танталовий конденсатор, як і раніше, є свого роду пристроєм накопичення енергії заряду з невеликим об'ємом, але великою ємністю, і кількість електричної енергії, яку він може накопичувати, залежить від товщини та площі середовища. Діелектрична проникність діелектричного шару танталового конденсатора може досягати 120 кВ/мм. Отже, танталові конденсатори можуть витримувати надзвичайно високу напруженість поля в тонкому середньому шарі, що є основною причиною його невеликого розміру, але високої ємності. Танталові конденсатори використовуються не тільки у військовому зв'язку, аерокосмічній та інших областях, але також у промисловому управлінні, відеообладнанні, приладах зв'язку, електромобілях та інших продуктах.
Переваги танталового конденсатора
Через тонкий діелектрик танталовий конденсатор може мати високу ємність у невеликому обсязі (висока об'ємна ефективність). Переваги розміру та ваги роблять танталові конденсатори привабливими для портативних телефонів, компактних персональних комп'ютерів та автомобільної електроніки.
На встановлену і динамічну надійність танталового конденсатора впливають кілька факторів, що під контролем інженера-конструктора схеми. Цими факторами є:
Танталові конденсатори мають дуже низький електричний витік (високий опір витоку), тому зберігатимуть заряд протягом тривалого часу. Вони витримують гарячі робочі середовища до 125 C, на відміну від більшості алюмінієвих електролітичних конденсаторів.
Танталові конденсатори мають нижчий еквівалентний послідовний опір (ESR), ніж алюмінієві електролітичні конденсатори тієї ж ємності, що є істотною перевагою у багатьох конструкціях. Однак при проєктуванні схеми з використанням танталових конденсаторів слід дотримуватися обережності, щоб обмежити струми заряду і розряду (зокрема, струми, що повторюються) до рівня, який не перенапружував би інші компоненти схеми.
Типи танталових конденсаторів
Танталові конденсатори класифікуються на:
1. мокрі (фольгові) електролітичні конденсатори
2. сухі (тверді) електролітичні конденсатори
Найбільш поширеним є твердий тантал. У якості другої клеми тверді конденсатори застосовують діоксид марганцю. Танталові конденсатори є поляризованими і можуть легко переносити підключення до зворотної напруги в порівнянні з алюмінієвими типами конденсаторів.
Також є типи танталових конденсаторів, які мають два конденсатори в одному, з'єднані негативно-негативно, щоб сформувати «неполяризований» конденсатор для використання в ланцюгах змінного струму низької напруги як неполяризований пристрій. Полярність танталового конденсатора позначається на корпусі конденсатора.
Недоліки танталових конденсаторів:
1. Механічні ушкодження діелектрика під час виробництва
2. Залежність ємності від частоти з підвищенням частоти вище 100 kHz ємність падає і від температури
3. Досить низький рівень пульсацій
4. Не переносить зворотну чи надмірну напругу
5. Вартість танталових конденсаторів вище за інші типи конденсаторів
Компанія СЕА пропонує своїм клієнтам танталові конденсатори від провідних виробників даної галузі таких як AVX Corporation, Vishay, Kemet Electronics та ін.) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua
Написати відгук