Слюдяні конденсатори є найстарішим типом конденсаторів. Слюда — це група природних мінералів. Слюдяні конденсатори — це конденсатори, які використовують слюду як діелектрик. Слюдяні конденсатори виготовляються на діапазон робочих напруг від 250 до 7000 В і реактивних потужностей - від 5 до декількох сотень ВАр.
Існує два типи слюдяних конденсаторів:
Зараз затиснуті слюдяні конденсатори вважаються застарілими через їхні гірші характеристики. Натомість використовуються срібні слюдяні конденсатори.
Через специфічне зв’язування кристалічної структури він має типову шарувату структуру. Це дає можливість виготовляти тонкі листи порядку 0,025-0,125 мм. Найчастіше використовують мусковіт і флогопіт слюду. Перший має кращі електричні властивості, тоді як другий має більш високу температурну стійкість. Слюда видобувається в Індії, Центральній Африці та Південній Америці. Висока різниця у складі сировини призводить до високих витрат, необхідних для перевірки та сортування. Слюда не реагує з більшістю кислот, води, олії та розчинників.
Найбільша перевага слюди — це відмінна стабільність її електричних, хімічних та механічних властивостей. Ця властивість робить слюду придатним матеріалом для використання в якості діелектрика при виготовленні високостійких і надійних конденсаторів.
Конструкція срібних слюдяних конденсаторів порівняно проста. На сьогодні, слюдяні конденсатори складаються з чередування шарів слюдяного діелектрика і металевих електродів. Електроди являють собою або металеву фольгу, або обложене на діелектрик срібло. Зібрані таким чином конденсатори запресовуються в епоксидну смолу / пластик, щоб захистити його від навколишнього середовища. З даної конструкції виходять назовні два пелюстки по одному від кожного пакета пластин. Вони служать для включення конденсатора в схему.
Слюдяні конденсатори дуже стабільні та дуже точні. Їх ємність з часом мало змінюється. Це пов’язано з тим, що в конструкції відсутні повітряні проміжки, які могли б змінюватися з часом. Також вузол захищений від вологи та інших впливів епоксидною смолою. Це означає, що зовнішні ефекти, такі як вологість повітря, не впливають на слюдяні конденсатори. Їх ємність не тільки стабільна з часом, але також стабільна в широкому діапазоні температур, напруг і частот. Середній коефіцієнт температури становить близько 50 ppm/ °C.
Срібні слюдяні конденсатори після Другої світової війни виготовляються шляхом нанесення срібла безпосередньо на поверхню слюди та нашарування їх для досягнення бажаної ємності. Після того, як шари зібрані, додаються електроди і інкапсулюється вузол. Кераміка або епоксидні смоли використовуються як інкапсулюючий матеріал для захисту срібно-слюдяного конденсатора від зовнішніх впливів, таких як волога.
Слюдяні конденсатори призначені для роботи в ланцюгах постійного, змінного та пульсуючого струму. Слюдяні конденсатори мають малі втрати, високу пробивну напругу, невеликий коефіцієнт абсорбції і високий опір ізоляції. Низьковольтні слюдяні конденсатори широко застосовуються в резонансних контурах, ланцюгах блокування і зв'язку.
Конденсатори з срібними електродами завдяки безпосередньому контакту між електродом і діелектриком використовують у всіх випадках, де потрібна висока стабільність роботи конденсаторів, наприклад в системах синхронізації і регулювання частоти. Срібні слюдяні конденсатори використовуються у високочастотних налаштованих схемах, таких як фільтри та генератори. Вони іноді використовуються в імпульсних додатках як снубери.
Жаростійкі слюдяні конденсатори, виконані з слюди флогопіт, придатні для роботи при температурах до 500 С.
Через низькі резистивні та індуктивні втрати (високий коефіцієнт Q) та характеристики, які в основному не залежать від частоти, що і дозволяє використовувати їх на високих частотах. Цей вид конденсаторів відомий передусім як ЯКІСНИЙ, тому іноді слюдяні конденсатори можуть досягати декількох доларів США за штуку за ці чудові властивості.
Для того, щоб отримати кваліфіковану консультацію про різноманітні конденсатори та купити слюдяні конденсатори в Україні, зверніться в офіс Компанії СЕА за телефоном: +38 (044) 330-00-88, або пишіть на e-mail: info@sea.com.ua.
Написати відгук