Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Змінні та підлаштувальні конденсатори

Інформація дійсна на 19.05.2024 р.
Показати
товарів
Найменування і характеристика:
Виробник:
Код товару:
На жаль, нічого не знайдено!

Що таке змінний конденсатор?

Змінний конденсатор — це особливий вид конденсатора, який дозволяє змінювати ємність у можливому робочому діапазоні пристрою. Діапазон ємності, яку забезпечує конденсатор, може коливатися від 10 пФ до 500 пікофарад.  Хоча змінний конденсатор зберігає заряд таким же чином, як звичайний, проте його ємність можна легко змінювати під час роботи пристрою. Цей тип конденсатора є кращим у більшості схем налаштування.

Типи змінних конденсаторів

Типи змінних конденсаторів включають:

 1. повітряні змінні конденсатори
 2. вакуумні змінні конденсатори.
 3. підстроювальні або тримери.

Хоча кожен виконує однакову функцію, перший використовує високий вакуум замість повітря для ізоляції конденсатора. Це створює більшу ємність у конденсаторах з меншим розміром. Змінними конденсаторами також можна керувати як механічно так і електронно. Електронне керування конденсаторів призводить до зміни ємності залежно від підключеної до них напруги постійного струму.

Змінні конденсатори мають коротший шпиндель, ніж змінні резистори або поворотні перемикачі. Тому на них не можна надіти відповідні ручки для їхнього обертання. Це з тим, що з обертання ротора конденсатора змінної ємності використовуються різні механізми зі шкалою. На шпиндель конденсатора змінної ємності зазвичай надівається саме шків верньєра. При цьому обертання ротора конденсатора виходить повільнішим і плавнішим. Це дуже важливо для точного налаштування. Якщо крутити безпосередньо ротор, налаштування може провальним.

Застосування змінного конденсатора

 • Підстроювальні конденсатори використовуються у виробничому процесі, коли необхідно підібрати значення ємності до певної схеми.
 • Вони часто використовуються в різноманітних мікрохвильових схемах.
 • Ці конденсатори використовуються в медичних інструментах, таких як МРТ-сканери та апарати, для створення надзвичайно сильних магнітних полів.
 • Тюнери, осцилятори, фільтри та кристалічні генератори є прикладами поширених застосувань.
 • Ці конденсатори можна знайти в пристроях зв’язку, таких як мобільні радіостанції, аерокосмічні передавачі та приймачі, підсилювачі CATV і розгалужувачі сигналу.

Підстроювальні конденсатори

Підстроювальні конденсатори або тримери - це тип конденсаторів не розрахований на постійне використання як інші види. Їхня ємність незмінна під час роботи приладу, на відміну від змінних конденсаторів, тому після налаштування ємність підстроювального конденсатора залишається постійною під час роботи. Призначені для регулювання:

 • початкових ємностей контурів, що сполучаються,
 • ланцюгів схем для необхідного підстроювання ємностей.

Розглядаючи основне призначення цього виду конденсаторів, до них пред'являються такі вимоги:

 • Різний діапазон ємності під час її встановлення;
 • збереження настроєної ємності в процесі експлуатації та різних впливів.

Класифікація конденсатора типу тример

Ці типи конденсаторів класифікуються на два типи, а саме повітряний тример і керамічний тример. Останній зроблений з трьох проводів, один з яких підключений до нерухомої частини; другий відвід з’єднаний з поворотним, а останній – загальним. За рухом цього конденсатора можна спостерігати за допомогою рухомого диска у формі півкола. Цей конденсатор містить дві пластини, які розташовані паралельно одна одній шляхом розділення діелектричним матеріалом. 

Залежно від діелектрика, що використовується, його властивості впливають на характеристики самого приладу. Наприклад, використання повітряного діелектрика підвищує електричні характеристики конденсатора, а твердий діелектрик дозволяє зменшити габарити підбудовника. Регулюються відносно рідко, тільки при налагодженні апаратури, в основному призначені для монтажу на друкованих платах (PCB). Тримери часто мають тертя, яке збільшує поворотний момент і таким чином зафіксовує конденсатор у його відрегульованому положенні. Він забезпечує основне калібрування обладнання під час виробництва або обслуговування. Ці конденсатори часто розташовані на друкованій платі так, що користувач не має доступу і змоги регулювати їх для зміни. Через це ці конденсатори є доступними.

Ці конденсатори дозволяють військовослужбовцям налаштовувати прилади, коли це необхідно.Вони застосовуються там, де потрібна висока точність. 

Відмінності тримера та змінного конденсатора

Різниця між підстроювальним конденсатором і конденсатором змінної ємності полягає в наступному.

Змінний конденсатор Підстроювальний конденсатор
Тип конденсаторів  Є різновидом змінного конденсатора
Ці конденсатори виготовлені з наборів металевих пластин. Ці конденсатори виготовлені з напівкруглими металевими пластинами.
Максимальна ємність цього конденсатора коливається від 10 пФ до 500 пФ. Максимальна ємність цього конденсатора становить менш як 200 пФ.
Ці конденсатори доступні в типах: повітряні та вакуумні, тример, з механічним й електронним керуванням. Ці конденсатори доступні у двох типах: керамічний і повітряний тример.

 

Щоб купити змінні або підстроювальні конденсатори в Україні, а також отримати кваліфіковану консультацію, звертайтесь до відділу Електронних компонентів за телефоном +38 (044) 330 00 88 або на e-mail: info@sea.com.ua.

Top