Компанія СЕА
× Компанія Каталог Новини Вакансії Вхід/авторизація Виробники Контакти Доставка Тех. Підтримка

Як вибрати промисловий комп'ютер

 • 03.05.2024
 • 252

Промислові комп'ютери відіграють вирішальну роль сучасному промисловому застосуванні. Вони не лише забезпечують високонадійні рішення, але й можуть задовольнити вимоги суворих умов довкілля та конкретних вимог бізнесу. Однак, враховуючи широкий асортимент промислових комп'ютерів, доступних на ринку, вибір того, що найкраще відповідає потребам вашого бізнесу, може виявитися непростим завданням. У цьому блозі ми заглибимося в процес вибору найкращого промислового комп'ютера, щоб переконатися, що ваші інвестиції окупаються і можуть ефективно задовольнити ваші вимоги до промислового застосування.

Як вибрати промисловий комп'ютер
Джерело: winmate.com

Розуміння ваших потреб
Перш ніж вибрати промисловий комп'ютер, важливо чітко розуміти свої потреби. Ось кілька ключових питань, які слід розглянути:

1. Середовище застосування
Для різних умов промислового застосування потрібні різні типи промислових комп'ютерів. Вам слід враховувати умови, з якими ви можете зіткнутися у своєму робочому середовищі, такі як:

 • температурний діапазон: деякі програми вимагають роботи при екстремальних температурах, що потребує використання комп'ютерів, стійких до високих або низьких температур;
 • пило- та водостійкість. У середовищах з великою кількістю пилу, пиленепроникність має вирішальне значення, а у вологих умовах водостійкість стає життєво важливою;
 • стійкість до ударів та вібрації. Якщо ваше робоче середовище нестабільне, вам знадобиться комп'ютер, стійкий до ударів та вібрації.

Розуміння середовища програми допоможе вам звузити вибір і вибрати комп'ютер, який зможе впоратися з конкретними завданнями, з якими він зіткнеться.

2. Вимоги до продуктивності
Продуктивність промислового комп'ютера є важливим фактором. Вам слід визначити:

 • обчислювальну потужність. Який рівень обчислювальної потужності необхідний для ефективної роботи ваших додатків?
 • пам'ять та сховище. Який обсяг оперативної пам'яті та сховища вам потрібен для ваших даних та програмного забезпечення?
 • якість монітора. Чи потрібний вам дисплей з високою роздільною здатністю для детальної роботи або достатньо стандартного дисплея?
 • термін служби акумулятора. Як довго має працювати акумулятор комп'ютера без підзарядки протягом робочого дня?

Визначення ваших вимог до продуктивності допоможе вам вибрати комп'ютер, який зможе впоратися з вашими завданнями без затримок та проблем із продуктивністю.

3. Можливості підключення та розширення
Перегляньте варіанти підключення, які повинен мати ваш промисловий комп'ютер, такі як порти USB, Wi-Fi, Bluetooth і можливості 4G/5G. Крім того, подумайте про можливості розширення для підключення до інших пристроїв або додавання периферійних пристроїв, таких як сканери штрих-кодів або RFID зчитувачі.

4. Операційна система
Виберіть операційну систему, яка сумісна з існуючим програмним забезпеченням та пропонує необхідні функції безпеки. Популярні варіанти включають системи на базі Windows, Android та Linux.

5. Розмір та портативність
Визначте ідеальний розмір та вагу комп'ютера для вашого випадку використання. Для деяких програм потрібні компактніші та портативніші пристрої, в той час як інші можуть виграти від великих екранів і більш міцної конструкції.

6. Міцність та довговічність
Коли доходить до промислових комп'ютер, довговічність має першорядне значення. Вам захочеться вибрати комп'ютер, здатний витримати суворі умови вашого робочого середовища. Чинники, які слід враховувати, включають:

 • Ступінь захисту від проникнення (IP)
  Ступінь захисту IP вказує на стійкість планшета до пилу та води. Рейтинг IP складається з двох цифр: перша означає захист від пилу, а друга водонепроникність. Наприклад, планшет зі ступенем захисту IP65 пилозахищений і витримує водяні бризки.
 • Відповідність MIL-STD
  Відповідність військовому стандарту (MIL-STD) означає, що комп'ютер був протестований на відповідність певним стандартам на міцність, включаючи стійкість до ударів, вібрації та екстремальних температур. Шукайте комп'ютери, що відповідають стандартам MIL-STD-810G та забезпечують оптимальну довговічність.
 • Стійкість до падіння та ударів
  Враховуйте здатність комп'ютера витримувати падіння та удари. Деякі комп'ютери розраховані на падіння з певної висоти без ушкоджень. Обов'язково зіставте цю функцію з потенційними ризиками у вашому робочому середовищі.
 • Захист екрану
  Екран комп'ютера вразливий до пошкоджень. Шукайте комп'ютери із загартованим склом або додатковими функціями захисту екрана, щоб запобігти появі подряпин та тріщин.

7. Термін служби батареї та гаряча заміна
Термін служби батареї має вирішальне значення, особливо якщо ваша робота потребує тривалого періоду роботи без доступу до зарядних розеток. Деякі промислові комп'ютери оснащені акумуляторами з можливістю гарячої заміни, що дозволяє замінити акумулятор на заряджений, не вимикаючи пристрій.

8. Кастомізація та аксесуари
Враховуйте наявність опцій персоналізації та аксесуарів. Деякі виробники надають можливість додати спеціалізовані функції або обладнання відповідно до ваших конкретних вимог. Приклади включають сканери штрих-кодів, зчитувачі відбитків пальців та автомобільні кріплення.

9. Підтримка та обслуговування
Вивчіть репутацію виробника в галузі підтримки та обслуговування клієнтів. Якісна підтримка може бути неоціненною, якщо у вас виникнуть проблеми або буде потрібен ремонт.

10. Вартість та рентабельність інвестицій
Хоча вартість є важливим фактором, її слід порівнювати з потенційною рентабельністю інвестицій. Вибір більш дорогого промислового комп'ютера з більшою надійністю та продуктивністю може окупитися у довгостроковій перспективі за рахунок скорочення часу простою, витрат на технічне обслуговування та необхідності частої заміни.

11. Відповідність та сертифікація
Переконайтеся, що вибраний комп'ютер відповідає галузевим стандартам та сертифікатам, особливо якщо ваша програма вимагає відповідності таким нормам, як ATEX, IECEx або UL.

12. Перспективність
Подумайте, наскільки перспективним є цей комп'ютер. Чи може він отримувати оновлення програмного забезпечення та адаптуватися до мінливих технологічних вимог у вашій галузі?

13. Інтерфейс користувача та ергономіка
Оцінка інтерфейсу користувача та ергономіки комп'ютера має вирішальне значення. Чи є пристрій зручним для користувача і чи надає він функції, що підвищують зручність використання у конкретній програмі?

14. Відгуки та рекомендації
Нарешті, прочитайте огляди та попросіть рекомендації у колег у вашій галузі, які мають досвід роботи з промисловими комп'ютерами. Відгуки з реального життя можуть дати цінну інформацію про продуктивність планшета та його придатність для ваших потреб.

Вибір найкращого промислового комп'ютера вимагає ретельного розгляду ваших конкретних потреб, довговічності, продуктивності та інших важливих характеристик комп'ютера. Розуміючи вимоги вашої програми, ви можете ухвалити обґрунтоване рішення, яке гарантує, що ваші інвестиції будуть практичними та економічно ефективними. Пам'ятайте, що правильний промисловий комп'ютер може суттєво сприяти ефективності та успіху вашої промислової діяльності.

За матеріалами Winmate

 

Компанія СЕА здійснює поставки на український ринок обладнання для промислової автоматизації від провідних виробників промислових комп'ютерів.

У програму поставок входять наступні категорії: Вбудовувані комп'ютери і модуліЛюдино-машинний інтерфейсГотові платформи та на замовленняКонструктиви і периферіяКонтролери розподілених системПромислові комунікації та Пристрої пам’яті.

 

Компанія СЕА є офіційним дистриб`ютором Winmate в Україні. Купити продукцію виробництва Winmate та за додатковою інформацією звертайтесь до відділу промислових комп'ютерів Компанії СЕА за телефоном +38 (044) 330-00-88 або надсилайте запити електронною поштою: info@sea.com.ua.
Top