× Компания Каталог Новости Вакансии Профиль Производители Контакты Доставка Тех.поддержка

Аналізатори спектру

Аналізатор спектра — це пристрій для використання при спостереженні, а також для вимірювання відносного розподілу енергії електричних або електромагнітних коливань смуги частот. Спектральний аналізатор показує амплітуду спектральних компонент, залежно від частоти, та індивідуальні частотні компоненти, з яких складається складний сигнал. Аналізатори спектра застосовують всі позитивні властивості перетворення частоти супергетеродинного приймача з налаштуванням, що свіпується.

Спектральні аналізатори можуть виконувати такі види вимірювань, як абсолютне та відносне вимірювання частоти, абсолютне та відносне вимірювання рівня, вимірювання комбінаційних, побічних складових, вимірювання шуму, скалярні вимірювання, а також вимірювання електромагнітної сумісності, та допоможуть визначити амплітуду та частоту спектральних компонентів.

До основних параметрів аналізаторів спектра частоти можна віднести смугу пропускання, чутливість, динамічний діапазон. Головною перевагою цих пристроїв є їх роздільна здатність: невеликий інтервал частоти між двома спектральними лініями, які ще діляться аналізатором.

Аналізатор спектра може дати справжній спектр лише тоді, коли аналізоване коливання відбувається періодично, або існує лише в межах інтервалу.

Види аналізаторів спектра

Спектральні аналізатори класифікують за такими характеристиками:

  • за частотним діапазоном,
  • за принципом дії,
  • за способом обробки інформації та результатів,
  • за характером аналізу.

Розглянемо докладніше, які ж бувають аналізатори спектра.

1. Аналізатори низькочастотні можуть бути як паралельного (більш поширені), так і одночасного (послідовного) типу. Вони призначені для роботи в гнучкому діапазоні частот – від декількох Гц до сотень кГц. Низькочастотні аналізатори використовують в основному в акустиці.

2. Радіочастотні пристрої призначені для аналізу радіосигнальних властивостей, а також дослідження характеристик радіопристроїв. В основному аналізатори радіочастот є широкосмуговими. Робочий діапазон – від кількох Гц – до сотень ГГц.

3. Оптичні спектральні пристрої. Вони є досить важливим видом виміру в сучасних волоконно-оптичних системах зв'язку.

Застосовують аналізатори спектра для безперервного контролю стану механізмів та окремих деталей, гідроакустичних вимірювань (гідна альтернатива ехолота), вібраційних та акустичних випробувань різних об'єктів.

Аналізатор спектра

Компанія СЕА є офіційним дистриб'ютором компаній, які є лідерами на світовому ринку з виробництва та продажу контрольно-вимірювальних приладів.

Для отримання додаткової інформації та з питань, як купити аналізатори спектра, а також за додатковими характеристиками вимірювальних приладів звертайтесь за тел. +38 (044) 330 00 88, +38 (067) 352 98 56 або поштою: info@sea.com.ua.

Top